Austria

Pielgrzymka - Nad pięknym modrym Dunajem
czyli Północna Austria

WIEDEŃ, KAHLENBERG, KALTENLEUTGEBEN, HEILIGENKREUZ, MAYERLING, MARIAZELL, LILIENFELD, DOLINA WACHAU, MELK, MARIA TAFERL, SANKT FLORIAN, VYSSI BROD

Terminy:

12-17.07.2015, 07-13.09.2015


Cena:

1 590 zł


Stali klienci:

1 510 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd w kierunku Austrii. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Wiednia.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do centrum Wiednia, gdzie zobaczymy: neogotycki Ratusz, budynek założonego w XIV w. Uniwersytetu Wiedeńskiego, Burgtheater, Hofburg, Michaelerplatz (dom, w którym mieszkał T. Kościuszko), Kohlmarkt (dom, w którym mieszkał F. Chopin), Graben, Plac i katedra św. Stefana, dom Mozarta, Am Hof (dom, w którym mieszkał św. Stanisław Kostka). Następnie spacer deptakiem po Kärtner Strasse, gdzie zobaczyć można m.in. gmach Opery Państwowej (Staatsoper). Cmentarz Centralny, na którym są pochowani: L. V. Beethoven, J. Brahms, J. Strauss syn i ojciec, F. Schubert, W. A. Mozart. Jest to drugi co do wielkości w Europie - po Pere Lachaise w Paryżu i pierwszy co do liczby pochowanych cmentarz. Przejazd na Kahlenberg zwiedzanie miejsca, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz wiedeńską. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Tego dnia udamy się najpierw śladami Marii Teresy i cesarzowej Sissi do letniej rezydencji Habsburgów - pałacu Schönbrunn. Następnie przejazd do Kaltenleutgeben. Miejscowość ta w XIX w. znana była jako uzdrowisko, do którego kilkakrotnie ze swoją chorą żoną przyjeżdżał H. Sienkiewicz i gdzie napisał Trylogię. Przejazd obrzeżem malowniczego Lasku Wiedeńskiego do opactwa cystersów z relikwiami krzyża świętego w Heiligenkreuz. Następnie przejazd do Mayerling, gdzie znajduje się klasztor karmelitanek, który został zbudowany w miejscu, gdzie popełnił samobójstwo arcyksiążę austro-węgierski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Mariazell - największego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego Austrii, które nazywane jest "austriacką Częstochową". Po mszy świętej przejazd do Lilienfeld, w którym znajduje się opactwo cystersów. Przejazd do hotelu w okolicach Kremsu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu rejs statkiem na rzece Dunaj przez Dolinę Wachau, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na trasie znajdują się: Dürnstein (barokowy kościół, ruiny zamku, w którym po koniec XII w. był więziony przez cesarza Leopolda wracający z wyprawy krzyżowej król Anglii Ryszard Lwie Serce), ruiny zamku Aggstein z XII w., Aggsbach - twierdza Schönbühel. Ostatni przystanek rejsu to zwiedzanie opactwa benedyktynów z XI w. w Melk. Następnie przejazd do Maria Taferl - drugiego co do wielkości sanktuarium maryjnego Austrii). Przejazd w kierunku Czech - na trasie zwiedzanie Sankt Florian - miejsce szczególne, bo splecione z losami Polski, gdyż w liczącej ponad 140 tys. woluminów bibliotece odnaleziony został jeden z najcenniejszych zabytków polskiej kultury - Psałterz Floriański (rękopiśmienny najstarszy polski przekład psalmów). Tu też pochowana jest jedna z żon ostatniego Jagiellona - Zygmunta Augusta - Katarzyna Habsburska. Dalej z Sankt Florian przejazd do miasta Vyssi Brod - klasztor cystersów z XII w. Nocleg i obiadokolacja w klasztorze.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 5 noclegów (przyklasztorny hotel w Vyssi Brod, pozostałe hotele lub pensjonaty ** / ***), zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 4 obiadokolacje;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80 - 100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Osobom posiadającym Kartę Stałego Klienta przysługuje 5% zniżka;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.