Czechy

Pielgrzymka do Czech

WROCŁAW, PRAGA, KARLSZTEJN, KUTNA HORA, MORAWSKI KRAS, BRNO, VELEHRAD, KROMIERYŻ, ZLIN, OŁOMUNIEC

Terminy:

25-31.05.2015, 10-16.08.2015


Cena:

1 290 zł


Stali klienci:

1 225 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Wrocławia, gdzie zobaczymy m.in.: Stary Rynek z ratuszem oraz zabytkową zabudową, Ossolineum i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski z katedrą oraz późnoromańskim kościołem św. Idziego. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która jest genialnym dziełem Jana Styki i Wojciecha Kossaka o wym. 15 x 114 m, przedstawiającym najważniejszą, zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Hradczany - katedra św. Wita, Loreta, zamek, ogrody, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, pomnik Husa, odpoczynek na głównej ulicy Pragi - Vaclavske Namesti. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem udział w spektaklu Fontanna Kriżikova - w rolach głównych woda, światło i dźwięk. Przejazd na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Karlsztejn. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków Czech. Następnie przejazd do miejscowości Kutna Hora, gdzie znajduje się znana na całym świecie kaplica czaszek. Wszystkich odwiedzających to miejsce zadziwia jej niezwykły wystrój, na który składają się m.in. żyrandole, krzyże czy herby ułożone z ludzkich kości. Nawiedzimy kościół Wniebowzięcia Panny Marii, który wznosi się na miejscu, gdzie przed wiekami stał najstarszy w Czechach klasztor Cystersów. Następnie nawiedzimy katedrę św. Barbary, która wraz z innymi zabytkami miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO a także przejdziemy trasą turystyczną po zabytkowej kopalni srebra. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Brna.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wizyta w jednej z jaskiń Morawskiego Krasu, charakteryzujących się wyjątkowo bogatą szatą krasowych form naciekowych. Przejazd do Brna. Spacer po stolicy Moraw: ul. Radnicka z ratuszem, zamek i twierdza Spilberk, willa Tugendhat, katedra św. Pawła i Piotra, bazylika pw. Wniebowzięcia NMP, klasztor Augustianów, klasztor Kapucynów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do Velehradu, który jest najważniejszym miejscem pielgrzymkowym w Republice Czeskiej. Miejsce to jest związane z patronami Europy - św. Cyrylem i Metodym. Bazylika w Velehradzie otrzymała od św. Jana Pawła II w roku 1985 "złotą różę" - cenny dar, którym mogą poszczycić się nieliczne sanktuaria na świecie. Następnie przejazd do Kromieryża, które przez wieki było letnią siedzibą biskupów i arcybiskupów ołomunieckich. Zobaczymy m.in.: pałac arcybiskupi i jego unikatowe ogrody - Zamkowy i Kwiatowy oraz winiarnie arcybiskupie których od XIV w. produkuje się tu naturalne wina według norm watykańskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wizyta w Zlinie, które zawdzięcza swój prestiż Fabryce Baty, produkującej obuwie od 1894 roku. Wizyta w Instytucie Baty, gdzie prezentowane są ciekawostki związane z marką Bata oraz założycielem Tomaszem Batą, który był określany "Henry Fordem z Europy Wschodniej". Odwiedzimy także najsłynniejszą budowlę miasta - biurowiec nr 21, w którym mieści się nietypowa atrakcja techniczna: winda będąca jednocześnie biurem szefa firmy. Wyjazd do Ołomuńca. Nawiedzenie katedry św. Wacława. Spacer po barokowym centrum Ołomuńca: kolumna Trójcy Przenajświętszej, ratusz Starego Miasta, pałac Arcybiskupi. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 2 obiady;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 2500 CZK + 25 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 490 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Osobom posiadającym Kartę Stałego Klienta przysługuje 5% zniżka;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.