Chorwacja

Pielgrzymka do Medjugorie

BUDAPESZT, MOSTAR, MEDJUGORIE, DUBROWNIK, ADRIATYK, JEZIORA PLITWICKIE, SPLIT, TROGIR, WIEDEŃ

Terminy:

18-26.05.2015, 29.06-07.07.2015


Cena:

2 450 zł


Stali klienci:

2 320 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników w godzinach porannych, a następnie wyjazd w kierunku Węgier. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolice Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Medjugorie. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer po Sanktuarium i czas na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. O ile to będzie możliwe spotkanie z jedną z osób widzących. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika - "Perły Adriatyku". Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru - zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie - Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic - zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego. Przepiękne jeziora połączone są z licznymi wodospadami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży w Polsce pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach / pensjonatach **/*** (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
Uwagi
 • Na wstępy do obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy posiadać ok. 60-70 Euro.
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 550 zł.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część 30 dni przed wyjazdem.