Hiszpania, Portugalia

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela
98 rocznica objawień Maryjnych w Fatimie

LIZBONA, FATIMA, MAFRA, SINTRA, CABO DA ROCA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA, LIZBONA

Terminy:

1-8.07.2015, 16 - 23.09.2015


Cena:

3 390 zł


Stali klienci:

3 220 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 13.00 zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie, a następnie odprawa paszportowo-biletowa. Godz. 15.05 wylot do Lizbony. Lądowanie w Lizbonie o godz. 18.10. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra - jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii - zwiedzanie rezydencji królów portugalskich. Przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów, gdzie silny wiatr i woda wypływająca ze skały; podrywana wiatrem chlapie na turystów wypatrujących Ameryki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça - zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Dalej przejazd do Nazaré - nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto - zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd do Hiszpanii - w okolice Santiago de Compostela. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba - nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd w okolice Lizbony na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców - Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Godz. 8.45 wylot do Berlina. Lądowanie w Berlinie o godz. 13.05. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot: Warszawa - Lizbona - Berlin, opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelach ***/****;
 • Wyżywienie: 6 śniadań typu bufet, 6 obiadokolacji;
 • Polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Lokalnych przewodników;
 • Ubezpieczenie obejmujące: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i innych okoliczności związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 590 zł od osoby;
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Wpłata zaliczki w wysokości 700 zł od osoby do 20.12.2014. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.