Włochy

Pielgrzymka do Włoch
Śladami św. Franciszka i św. Klary

Orvieto, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Monte Sant’ Angelo, San Giovanni Rotondo, Greccio, Asyż, Padwa

Termin:

4-13.08.2017


Cena:

2 350 zł


Stali klienci:

2 230 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0.15 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 0.30 wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Tarvisio.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Rzymu. W przerwie podróży wizyta w Orvieto – nawiedzenie jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny**. Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tzw. Bożego Ciała. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Uzupełniające zwiedzanie Rzymu. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym.
Przejazd do Greccio – nawiedzenie sanktuarium gdzie znajduje się grota, która była pustelnią św. Franciszka. W okolicy na zboczu góry Święty przygotował pierwszą w historii szopkę bożonarodzeniową. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, gdzie znajduje się Porcjunkula – kaplica śmierci św. Franciszka, a także w kościele San Damiano, który został odbudowany za sprawą św. Franciszka. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego. Msza Święta. Krótki spacer po mieście. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 60-70 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 540 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (70,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (176,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2016 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy uczestnik powinien mieć ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport);
 • Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem papieża może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer