Włochy

Pielgrzymka do Włoch

Innsbruck, Mediolan, Rzym, Watykan, Castel Gandolfo, Pompeje, Neapol, Capri, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Cascia, Loreto, Wiedeń, Częstochowa

Termin:

6-17.07.2017


Cena:

2 890 zł


Stali klienci:

2 740 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1 czwartek – 6.07.2017

Godz. 5.00 zbiórka uczestników. Godz. 5.15 wyjazd. Przejazd do hotelu w okolicy Monachium na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę do Włoch. Po drodze krótkie zwiedzanie Innsbrucka – spacer po urokliwym mieście w sercu Alp. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Mediolanu – zwiedzanie katedry Duomo, kościół Santa Maria delle Grazie, San Ambrogio, Opera La Scala. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Modlitwa Anioł Pański z Ojcem Świętym.* Następnie przejazd do Castel Gandolfo – miejsca wypoczynku papieży malowniczo położonego na kraterze wygasłego wulkanu. Spacer. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Grobu św. Jana Pawła II oraz Bazylik Papieskich i kościoła św. Cecylii. Spacer po malowniczym Zatybrzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei. Przejazd do Neapolu - spacer uliczkami miasta trasą: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski wraz z zamkiem Castel Nuovo zakończony na uroczym Molo Beverello. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym rejs statkiem na Capri - pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego – wizyta w ogrodach Augusta. Wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Bari – nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja. Czas na modlitwę przed relikwiami Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cascia.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium Santa Casa. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wenecji.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na późną kolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 11 noclegów w hotelach / pensjonatach *** zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, zestawy audioguide i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 100 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 730 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Z przyczyn od biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer