Hiszpania, Portugalia 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela
100-lecie Objawień Fatimskich 1917-2017

FATIMA, MAFRA, SINTRA, CABO DA ROCA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA, LIZBONA

Terminy:

4-11.02.2017


Cena:

3 490 zł


Stali klienci:

3 310 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 13.00. Odprawa paszportowo-biletowa i o godz. 15.05 wylot. Lądowanie w Lizbonie o godz. 18.20. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów oraz kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii – zwiedzanie rezydencji królów portugalskich. Przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów, gdzie silny wiatr i woda wypływająca ze skały; podrywana wiatrem chlapie na turystów wypatrujących Ameryki. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy światowego dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaca – zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Dalej przejazd do

Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto – zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela: zwiedzanie imponującej katedry, Msza Święta. Spacer po mieście. Następnie czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Belem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa została sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot w drogę powrotną o godz. 9.20. Przelot powrotny. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 14.15. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 85-95 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 590 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer