Portugalia 

Pielgrzymka do Fatimy
Na jubileusz 100-lecia objawień fatimskich

Fatima, Tomar, Batalha, Nazare, Coimbra, Porto, Obidos, Cabo da Roca, Lizbona

Termin:

24-30.07.2017


Cena:

3 490 zł


Stali klienci:

3 310 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka, przejazd na lotnisko Tegel w Berlinie. Godz. 14:25 przelot do Portugalii. Godz. 17:05 lądowanie w Lizbonie. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Tomar. Zwiedzanie imponujących zabudowań Convento de Cristo wzniesionego w XII wieku, a obecnie wpisanego na listę UNESCO. Miejsce to było siedzibą zakonu templariuszy i po dziś dzień znajduje się tu oryginalny kościół zakonny w formie rotundy. Następnie przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria - gotyckiego arcydzieła, również zaklasyfikowanego do listy światowego dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Po południu przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nabożeństwo różańcowe. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Coimbry - pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie katedry oraz słynnej biblioteki uniwersyteckiej. Przejazd do Porto. Zwiedzanie nowoczesnej części miasta, jak również starszej, zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto; zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Porto.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Obidos - spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Następnie przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego - Castelo de Sao Jorge, dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobrego punktu widokowego. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża - Torre de Belem, a także kolejny zabytek na liście światowego dziedzictwa UNESCO - XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Transfer na lotnisko. Godz. 9:10 przelot do Berlina. Godz. 13:40 lądowanie na lotnisku Tegel w Berlinie. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie: Berlin – Lizbona – Berlin;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 6 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 570 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (104,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (261,75 zł).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki do dnia 23.02.2017. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer