Grecja

Pielgrzymka - Grecja kontynentalna i wyspa Kreta

Filippi, Kawala, półwysep Athos, Saloniki, Weria, Meteory, Delfy, Ateny , Heraklion, Knossos, Gortyna, Kali Limenes, Matala Faistos, Moni Kera, Kritsa, Agios Nikolaos, Retimno, Margarites, Moni Arkadiu, Mykeny, Epidauros, Starożytny Korynt

Termin:

4-16.09.2017


Cena:

7 250 zł


Stali klienci:

ok. 6 890 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Salonik. Transfer na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd przez do Filippi, miejsca gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Następnie przejazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd św. Paweł rozpoczął swą misję w Europie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Rejs statkiem wzdłuż półwyspu Athos, podczas którego zobaczymy panoramę klasztorów republiki mnichów. W drodze powrotnej czas na wypoczynek w Ouranopolis („Mieście Nieba”) – w ostatnim świeckim mieście półwyspu Athos. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii (starożytna Berea), gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kalambaki.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie słynnych klasztorów na skałach, tzw. Meteorów, pochodzących z XII – XIV w., a obecnie wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO i wizyta w pracowni ikon. Następnie przejazd do Delf. Zwiedzanie: świątyni Apollina, Omfalos – wg starożytnych pępka świata, zrekonstruowanego Skarbca Ateńczyków, położonego przy Świętej Drodze. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Aten.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednego z najsłynniejszych starożytnych polis (miast), kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórza Akropolu z symbolem miasta – Partenonem, Areopagu, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościołów bizantyjskich, z zewnątrz gmachu Parlamentu przy Placu Syntagma, zrekonstruowanego stadionu olimpijskiego, spacer po labiryncie uliczek Plaki. Obiadokolacja. Przejazd do Pireusu skąd rozpocznie się przeprawa promowa na Kretę. Nocleg w kajutach.

DZIEŃ 7

Przybycie do Heraklionu. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy wyspy: kościoła św. Tytusa – patrona wyspy, Muzeum Archeologicznego, kościoła św. Katarzyny – wspaniałej kolekcji kreteńskich ikon; panorama miasta. Następnie Knossos – zwiedzanie centrum cywilizacji minojskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Heraklionu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Gortyny, która niegdyś była jednym z potężniejszych miast Krety. Zwiedzanie pozostałości miasta z m.in. ruinami kościoła św. Tytusa i odeonu rzymskiego. W Gortynie znajdują się również słynne tablice gortyńskie, uważane za najstarszy zbiór prawa greckiego. Czas na modlitwę w pobliskiej wsi Agioi Deka – miejscu męczeńskiej śmierci chrześcijan z początku III w. Przejazd do Kali Limenes, czyli Dobrych Portów, dokąd wg Dziejów Apostolskich przybił statek św. Pawła. Następnie przejazd do miejscowości Matala, gdzie znajdują się wykute w skale groty używane w I i II w. jako katakumby, natomiast w XX w. było to znane miejsce spotkań hipisów z całego świata. W drodze powrotnej wizyta w Faistos i zwiedzanie ruin pałacu minojskiego, z którego rozpościera się wspaniała panorama okolicy. W ruinach pałacu odnaleziono słynny Dysk z Fajstos, pokryty ciągiem tajemniczych symboli. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Kardiotissa znajdującego się w miejscowości Moni Kera – stąd pochodzi ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Płaskowyż Lassithi – najżyźniejszy obszar Krety. Następnie przejazd do kościoła Panagia Kera w Kritsa znanego z najwspanialszych na Krecie bizantyjskich fresków. W drodze powrotnej krótka wizyta w Agios Nikolaos – spacer po malowniczym miasteczku. Czas na wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Retimno – spacer po urokliwej starówce miasta, które okres największego rozwoju przeżywało w czasach, kiedy było pod panowaniem weneckim, a następnie tureckim. Zwiedzanie: Twierdzy Weneckiej, kościoła św. Franciszka, fontanny Rimondi, Loży Weneckiej (z zewnątrz). Następnie krótka wizyta w wiosce garncarzy – Margarites, gdzie od wieków produkuje się tradycyjne wyroby z ceramiki, a także zwiedzanie najsłynniejszego klasztoru na Krecie – Moni Arkadiu. Przejazd do Heraklionu. Obiadokolacja. Przeprawa promowa do Aten. Nocleg w kajutach.

DZIEŃ 12

Przybycie do Aten. Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego, słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim, łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: rzymskiej agory, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątyni Apollina, źródła Peirene. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 13

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przeloty samolotem, opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3-osobowe z łazienkami, 2 noclegi na promie w kajutach wewnętrznych 2-4-osobowych;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu:
  ok. 230-240 EUR;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 880 zł – nie dotyczy noclegów na promie;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego przy winie i muzyce – płatny dodatkowo ok. 20-25 EUR/os.;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 25 osób;
 • Każdy uczestnik powinien mieć ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport);
 • Za dodatkową opłatą Biuro może zorganizować transfer Bydgoszcz-lotnisko-Bydgoszcz. Koszt uzależniony jest od liczby chętnych;
 • Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów lotniczych oraz biletów promowych.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować na 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer