Francja

Pielgrzymka Maryjna Francja

Strasburg, La Salette, Lazurowe Wybrzeże, Carcassonne, Lourdes, Paryż, Akwizgran, Kolonia

Termin:

24.06-04.07.2017


Cena:

3 250 zł/os.


Stali klienci:

3 090 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0.15 zbiórka uczestników. Godz. 00:30 wyjazd w kierunku Francji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Strasburga.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga – miasta będącego siedzibą wielu instytucji europejskich. Rejs statkiem podczas którego z poziomu wody zobaczymy najsłynniejsze zabytki. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przedpołudniowy pobyt w Sanktuarium w La Salette. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę. Około godziny 14:00 przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cannes.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym całodzienny przejazd do Lourdes. W przerwie podróży wizyta w Carcassonne – wspaniale zachowanym średniowiecznym grodzie warownym, który jest obecnie wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę i kąpiel w wannach z cudowną wodą. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Msza Święta. Śniadanie, a następnie całodzienny przejazd w kierunku Paryża. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża: Wyspa La Cité połączona mostem z Wyspą św. Ludwika, gdzie znajdują się najwspanialsze zabytki: katedra Notre-Dame, najstarsze z paryskich więzień - Conciergerie, a także Święta Kaplica, w której przechowywano relikwię korony cierniowej Jezusa (z zewnątrz). Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla (płatny dodatkowo). Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i bazylika Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Paryża i spacer po dzielnicy łacińskiej: budynki Sorbony - Paryskiego Uniwersytetu, Panteon. Następnie wizyta w Luwrze, gdzie znajdują się m.in. słynny obraz Mona Lisa oraz piękny posąg Wenus z Milo. Następnie przejazd na Pola Elizejskie - spacer po centrum paryskiej elegancji, wejście na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Wieczorem wizyta w modernistycznej dzielnicy La Defense. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Akwizgranu – nawiedzenie katedry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia była miejscem koronacji władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego i jest miejscem pochówku Karola Wielkiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry – w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli, którzy są uznani patronami miasta. Następnie wyjazd do kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 700 zł;
 • Wjazdu na Wieżę Eiffla – ok. 17€/os.
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer