Litwa, Łotwa, Estonia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem

Tallin, Ryga, Rundale, Szawle, Szydłowo, Wigry, Sokółka, Supraśl, Białystok, Tykocin

Termin:

21-26.08.2017


Cena:

1 290 zł


Stali klienci:

1 220 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 0:45. Wyjazd o godz. 1:00. Przejazd na nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie stolicy Łotwy z przewodnikiem miejscowym: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, zespół średniowiecznych kamieniczek. Następnie przejazd do Pałacu Rundale, który nazywany jest łotewskim Wersalem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy granicy łotewsko-litewskiej.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Następnie przejazd do Szydłowa – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Litwy, miejsce objawień Matki Bożej w XVII w., nazywane „Żmudzką Częstochową”. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry. Zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego, w którym wypoczywał św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w czerwcu 1999 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Augustowa.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sokółki. Nawiedzenie kościoła pw. św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego. Następnie przejazd do Supraśla. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: prawosławny Monaster oraz historyczne nekropolie. W miarę możliwości wizyta w Muzeum Ikon, w którym zgromadzono ponad 1,2 tys. ikon. Przejazd do Białegostoku. Krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Nawiedzenie parafii pw. bł. Bolesławy Lament oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Tykocina - zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 30 EUR + 50 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (38,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (96,75 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer