Ukraina

Pielgrzymka na Ukrainę do grobu bł. Marty Wieckiej

Zamość, Lwów, Śniatyń, Czerniowce, Kamieniec Podolski, Chocim, Żółkiew, Lublin

Termin:

14-20.07.2017


Cena:

1 450 zł


Stali klienci:

1 290 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd do Zamościa. Miasto nazywane „Padwą Północy” jest arcydziełem renesansowej architektury. Spacer z przewodnikiem po starówce, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zamościa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: wysoki zamek z przepiękną panoramą Lwowa, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, katedra św. Jura, Politechnika i Uniwersytet Lwowski. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lwowa.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Lwowska Starówka m.in.: rynek, katedra Łacińska, kaplica Boimów, kościół Dominikanów, dzielnica ormiańska z katedrą, cerkiew wołoska, apteka-muzeum. Czas wolny. Spacer dawnymi Wałami Hetmańskimi pod Pomnik Adama Mickiewicza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Śniatynia. Wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana została błogosławiona siostra miłosierdzia Marta Wiecka. Wspólna modlitwa. Msza Święta. Przejazd do Czerniowiec – stolicy Bukowiny Ukraińskiej, położonej nad Prutem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Czerniowiec.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie miasta „Perły na Kamieniu”: Twierdza, Most Turecki, kościół św. Piotra i Pawła, Rynek, Kanion Rzeki Smotrycz. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki Dniestru i okolicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Przejazd do Żółkwi - miasta związanego z historią rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zamościa.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznymi, licznymi kościołami, kamieniczkami i bramami. Zamek Królewski z cenną kaplicą Św. Trójcy z XIV w. z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 30-40 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (43,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (108,75 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 35 osób;
Warunki płatności
 • Przy zapisie należy dostarczyć: paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki.
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer