Austria, Szwajcaria, Niemcy

Pielgrzymka: Sanktuaria alpejskie

MELK, MARIAZELL, ALTÖTTING, MONACHIUM, NEUSCHWANSTEIN, SANKT GALLEN, SZAFUZA, WODOSPADY NA RENIE, KONSTANCJA, ZURYCH, RAPPERSWIL, EINSIEDELN, FRYBURG, WYSPA MAINAU, ULM

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 4.00 Zbiórka uczestników. Przejazd przez Czechy na obiadokolację i nocleg w pobliżu granicy austriackiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie, przejazd do opactwa Melk - krótkie zwiedzanie. Następnie przejazd do Mariazell nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd do Salzburga - zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Altötting - nawiedzenie narodowego Sanktuarium Niemiec z figurą Czarnej Madonny. Przejazd do Monachium - spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główne zabytki miasta (Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami, gotycką katedrę NMP, oraz przykłady baroku i rokoko w architekturze sakralnej). Powrót na obiadokolację i nocleg do Altötting.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyruszymy do barokowego opactwa benedyktyńskiego Ettal i Wieskirche rokokowego kościoła pielgrzymkowego wśród alpejskich łąk. Następnie przejazd szlakiem królewskich zamków bawarskich (Neuschwanstein, Hohenschwangau, Linderhof). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Sankt Gallen.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym wyjazd do Rapperswil. Zwiedzanie Zamku nad jeziorem oraz wizyta w Muzeum Polskim. Następnie przejazd do Einsiedeln - nawiedzenie najsłynniejszego szwajcarskiego Sanktuarium Maryjnego. Przejazd wzdłuż Jeziora Czterech Kantonów do Lucerny - zwiedzanie miasta
oraz spacer po najstarszym zadaszonym drewnianym moście Kapellbrücke. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wyjazd do Rapperswil. Zwiedzanie Zamku nad jeziorem oraz wizyta w Muzeum Polskim. Następnie przejazd do Einsiedeln - nawiedzenie najsłynniejszego szwajcarskiego Sanktuarium Maryjnego. Przejazd wzdłuż Jeziora Czterech Kantonów do Lucerny - zwiedzanie miasta oraz spacer po najstarszym zadaszonym drewnianym moście Kapellbrücke. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym zwiedzanie klasztoru Sankt Blasien, następnie przejazd do Freiburga - zwiedzanie Starówki wraz z średniowiecznymi bramami miasta, wspaniałymi kamienicami oraz imponującą kamienną katedrą. Przejazd do Ulm na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wyjazd do Polski.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd autokarem luksusowym
    (WC, klimatyzacja, cafe-bar, video)
  • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Opiekę pilota - przewodnika na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie NNW + KL
  • Podatek VAT
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer