Meksyk / Kuba

Pielgrzymka do Meksyku i na Kubę

MEKSYK: MIASTO MEKSYK - TEOTIHUACAN - TULA QUERETARO - CACAHUAMILPA - TAXCO - ACAPULCO // KUBA: HAWANA - DOLINA VINALES - CIENFUEGOS - TRINIDAD SANTA CLARA - VARADERO

Termin:

7 - 22.11.2015


Cena:

12 900 zł


Stali Klienci:

12 300 zł

Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Meksyku. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk, gdzie zobaczymy m.in.: Plac Trzech Kultur. Msza Święta w bazylice Matki Boskiej z Guadelupe. Zwiedzanie piramid Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: muzeum antropologiczne, Zocalo, pałac prezydencki, katedra - Msza Święta. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się słynne "pływające ogrody". Rejs kolorowymi gondolami po kanałach zbudowanych przez Azteków w rytm muzyki mariachi. Obiadokolacja na łodziach. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków - Tuli: Świątynia Tysiąca Kolumn, Atlanci Tolteccy. Przejazd do Queretaro. Spacer po kolonialnym centrum. Obiad i Msza Święta. Powrót do hotelu w mieście Meksyk.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie jaskini - Cacahuamilpa. Przejazd do Taxco. Zwiedzanie miasta. Msza Święta w kościele Santa Prisca. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu w opcji All Inclusive.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku na plażach Oceanu Spokojnego. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody nad skałami La Quebrada, których tradycja sięga lat 30 -tych XX wieku i które cieszą się dziś wielką popularnością.Wyżywienie według formuły All Inclusive.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do bazyliki Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie (w hotelu lub pakiet śniadaniowy na wynos w zależności od godziny przelotu). Przejazd na lotnisko w Meksyku. Odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do stolicy Kuby - Hawany. Lądowanie na lotnisku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym zwiedzanie miasta - Cmentarz Kolumba, dzielnica Miramar ze swoimi rezydencjami, Plac Rewolucji. przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego Jose Marti. Zwiedzanie starej Hawany: katedra, Hawański Kapitol (El Capitolio) zbudowany na wzór rzymski, Park Centralny, Bodeguita Del Medio, muzeum rumu - degustacja. Msza Święta. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Doliny Vinales. Po drodze wizyta w fabryce tytoniu, który jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych Kuby. Wizyta w Jaskini Indian z najstarszymi na Kubie malowidłami prekolumbijskimi. Obiad. Krótki rejs podziemną rzeką w Cueva Del Indio. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Rejs. Przejazd na farmę krokodyli. Możliwość degustacji mięsa krokodyla (za dodatkową opłatą). Zwiedzanie Cienfuegos - portowego miasta nazywanego "Perłą Południa", kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Zwiedzanie niezwykle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514 roku, ze względu na swoją niezwykłą architekturę zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w barze Canchanchara - degustacja miejscowego drinka. Przejazd do Santa Clara zwanego miastem "Che", ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum rewolucjonisty. Zwiedzanie Muzeum Ernesto "Che" Guevary. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 13 - 14

Wypoczynek w jednym z najpiękniejszych kurortów na Karaibach - Varadero, położonym na malowniczym półwyspie, około 140 km od stolicy Kuby - Hawany. Zakwaterowanie w hotelu w opcji All Inclusive.

DZIEŃ 15 -16

Przejazd na lotnisko w Hawanie. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe, opłaty paliwowe;
 • Przelot wewnętrzny Meksyk - Hawana;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Zakwaterowanie w hotelach *** / ****;
 • Wyżywienie według programu;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Przewodników lokalnych na terenie Meksyku i Kuby;
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • Opłaty wizowe: wizę wjazdową na Kubę oraz wizę wyjazdową z Meksyku na Kubę;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Napiwków: ok. 30 USD (opłata obowiązkowa);
 • Systemu nagłaśniającego TOURGUIDE: 15 Euro;
 • Wiz wyjazdowych z Kuby do Europy: ok. 20 - 25 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji (oprócz opcji All Inclusive);
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1480 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Przy zapisie należy dostarczyć: ksero paszportu - strony ze zdjęciem i danymi uczestnika (ważnego minimum 6 miesięcy od daty powrotu);
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 3000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.