Belgia

Belgia - Pielgrzymka śladami św. Huberta

Maastricht - Liege - Saint Hubert - Maredsous - Dinant Han-sur-Lesse - Kolonia

Termin:

1 - 5.11.2015


Cena:

1 390 zł


Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki. Wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd Maastricht. To właśnie tutaj udał się św. Hubert po tym jak napotkał białego jelenia z promieniejącym krzyżem w wieńcu. W Maastricht pobierał nauki u św. Lamberta - biskupa Maastricht. Zobaczymy m.in.: najstarszy kościół w Holandii - bazylikę św. Serwacego, XIII wieczny most Servaasbrug, ratusz miejski (z zewnątrz), kamieniczki kupieckie oraz doskonale zachowane duże fragmenty murów miejskich z armatami i fort św. Piotra. Po południu przejazd do Liege - miasta, do którego św. Hubert przeniósł stolicę biskupstwa z Maastricht. Zobaczymy m.in.: XVI-wieczny pałac biskupa Liege, katedrę św. Pawła, cytadelę, budynek ratusza z 1714 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Saint Hubert - nawiedzenie monumentalnej bazyliki św. Huberta. Udział w uroczystości z okazji dnia św. Huberta. Przejazd do miejscowości Maredsous. Wizyta w benedyktyńskim klasztorze, w którym pod ścisłym nadzorem mnichów warzone jest flamandzkie piwo. Opactwo Maredsous znane jest także z produkcji swoich tradycyjnych serów. Następnie przejazd do Dinant określanego mianem jednego z najpiękniejszych miast Belgii. Zobaczymy m.in.: gotycką kolegiatę Najświętszej Marii Panny, górującą nad miastem, kilkudziesięciometrowa skałę z XIX-wieczną cytadelą. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd stuletnim tramwajem do miejscowości Han-sur-Lesse, w której znajduje się jedna z najbardziej znanych na świecie jaskiń - jaskinia Han. Na przeszło 2 kilometrowej trasie można podziwiać stalaktyty i stalagmity osiągające rozmiary do 7 metrów. Wyjazd w kierunku Niemiec. W przerwie podróży zwiedzanie katedry w Kolonii - w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży na terenie kraju pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, w pokojach 2 - 3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR + NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 60-70 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 500 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
  Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.