Białoruś

Białoruś - Śladami wielkich Polaków

BIAŁYSTOK, GRODNO, NOWOGRÓDEK, ZAOSIE, KOSÓW POLESKI, MERESZOWSZCZYZNA, RÓŻANA, TYKOCIN

Termin:

03-07.07.2015


Cena:

1 090 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz.6.00. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta będącego największą w kraju mozaiką wyznaniową: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Chwila czasu wolnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na terytorium Białorusi do Grodna. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym zabytków miasta położonego nad Niemnem: Zamek Królewski Stefana Batorego, dom E. Orzeszkowej, cerkiew św. Borysa i Gleba, XVII - wieczny kościół jezuitów św. Franciszka Ksawerego - obecnie katedra grodzieńska. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Nowogródka.

DZIEŃ 3

Śniadanie po którym zwiedzanie nowogrodzkiej fary i pamiątek związanych z Adamem Mickiewiczem (cudowny obraz Matki Bożej, chrzcielnica), oraz sarkofagu 11 Sióstr Nazaretanek, które zostały rozstrzelane w Butorówce. Następnie zwiedzanie Nowogródka: Muzeum Adama Mickiewicza, ruiny zamku, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza. Przejazd nad Jezioro Świteź, znanego z "Ballad i Romansów" oraz do Zaosia - folwarku rodziny Mickiewiczów. Powrót na nocleg i obiadokolację do Nowogródka.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kosów Poleski, gdzie znajdują się pozostałości Pałacu Pusłowskich. Przejazd od nieodległej wsi Mereczowszczyzna, w której na świat przyszedł Tadeusz Kościuszko. W odrestaurowanym dworze Kościuszków obecnie utworzono muzeum. Przejazd do miejscowości Różana. Znajdują się tu ruiny pałacu z XVII w., który w swych progach gościł wielu książąt i królów polskich, kościół i zamek Fundacji Lwa Sapiehy - Kanclerza Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz miejsce heroicznej walki Polaków od czasów carskich do współczesnych o zachowanie wiary i polskości. Następnie przejazd na teren Polski. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Tykocina - zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego - pomnik, zabytkowy rynek, zespół Kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 2 noclegi w hotelu/pensjonacie w okolicach Białegostoku, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • 2 noclegi w Domu Pielgrzyma u Sióstr Nazaretanek w Nowogródku, pokoje wieloosobowe, łazienki na korytarzu;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
  Opłaty graniczne;
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie;
 • Ubezpieczenie NNW + KL + choroby przewlekłe;
 • Podatek VAT.
CENA nie ZAWIERA
 • Kosztów wizy białoruskiej: 250 zł. Cena wizy może ulec zmianie.
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, i innych wydatków związanych z realizacją programu ok. 20 EUR.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 150 zł (na terenie Polski);
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 30 osób;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
WIZA BIAŁORUSKA
 • Wymagane dokumenty do wizy: 1 zdjęcie 35 x 45 mm (kolorowe), paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z wyjazdu z min. 2 wolnymi stronami obok siebie, wypełnione wnioski wizowe.
  Wnioski wizowe i paszporty powinny zostać złożone 45 dni przed planowanym wyjazdem.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy wpłacić na 30 dni przed wyjazdem.