Włochy

Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację
Świętego Jana Pawła II

ALTOETTING, RZYM, MONTE CASSINO, MONTE SANT ANGELO, S. GIOVANNI ROTONDO, LANCIANO, LORETO, ASYŻ, ORVIETO, WENECJA, PADWA, KAHLENBERG

Termin:

09-18.04.2015


Cena:

2 250 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 4.00 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 4.15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

W Rzymie zobaczymy m.in. Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Regina Coeli. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd do Monte Sant' Angelo - Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium O. Pio - kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Lanciano - nawiedzenie miejsca cudu Eucharystycznego. Przejazd do Loreto - nawiedzenie Sanktuarium Santa Casa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Przejazd do Orvieto - nawiedzenie jednej z najpiękniejszych katedr włoskich. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Padwy.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięska bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przyjazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem,
  • 9 noclegów w hotelach/pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2 - 3 osobowych z łazienkami,
  • Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad,
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie,
  • Opiekę duchowa kapłana,
  • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR, NNW - 1.300 EUR.
  • Podatki, opłaty klimatyczne
Uwagi
  • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 540 zł.
  • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 70 - 80 Euro.