Włochy

Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację
Świętego Jana Pawła II

ALTOETTING, RZYM, MONTE CASSINO, MONTE SANT ANGELO, S. GIOVANNI ROTONDO, LORETO, ASYŻ, WENECJA, WIEDEŃ

Termin:

16 - 24.04.2015


Cena:

2 090 zł


Stali klienci:

1 980 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 3.00 zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Spotkanie z Ojcem Świętym*. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

W Rzymie zobaczymy m.in. Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd do Monte Sant' Angelo - Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium O. Pio - kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Loreto - nawiedzenie domku Św. Rodziny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Wenecji. Przeprawa stateczkiem do historycznego centrum miasta. Krótkie zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wenecji.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wyjazd do Wiednia. Tura objazdowa po mieście - wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, krótki spacer po Starym Mieście do Katedry Św. Stefana. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach/pensjonatach *** w pokojach 2 - 3 osobowych z łazienkami;
 • wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • opiekę duchowa kapłana;
 • ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR, NNW - 1.300 EUR.
Uwagi
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 zł.
 • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 80 - 90 Euro.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Z przyczyn niezależnych od B. P.T. Arcus spotkanie z Ojcem Świętym może się nie odbyć (*).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy uiścić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.