Włochy

Pielgrzymka śladami włoskich świętych

ALTOETTING - RZYM - Watykan - MONTE CASSINO - BARI MONTE SANT ANGELO - S. GIOVANNI ROTONDO - LANCIANO LORETO - ASYŻ - ORVIETO - WENECJA - PADWA - KAHLENBERG

Termin:

21.09 - 01.10.2015


Cena:

2 550 zł


Stali klienci:

2 420 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1 DZIEŃ WYJAZDU ( poniedziałek)

Godz. 4.00 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 4.15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z urnami zawierającymi serca królów bawarskich w Altotting. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Audiencja Generalna*. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Zwiedzanie Rzymu, gdzie zobaczymy m.in.: Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bari.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Bari - nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja. Czas na modlitwę przed relikwiami Świętego. Następnie przejazd do Monte Sant' Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związane z Ojcem Pio - kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Lanciano - nawiedzenie miejsca cudu Eucharystycznego. Przejazd do Loreto - nawiedzenie sanktuarium Santa Casa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Przejazd do Orvieto - nawiedzenie jednej z najpiękniejszych katedr włoskich. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięska bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przyjazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11 DZIEŃ POWROTU (czwartek)

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 1500 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 70-80 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 600 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Z przyczyn niezależnych od B. P.T. Arcus spotkanie z Ojcem Świętym może się nie odbyć;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.