Grecja

Pielgrzymka po Grecji śladami św. Pawła

Ateny, Mykeny, Epidauros, Starożytny Korynt, Termopile , Saloniki, Weria, Meteory, Delfy

Termin:

10-17.08.2015


Cena:

3 590 zł


Stali klienci:

3 400 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Grecji. Przylot do Aten. Transfer z lotniska do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Loutraki.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd na Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Wyjazd w kierunku Salonik. Po drodze zwiedzanie miejsca historycznej bitwy pod Termopilami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd w okolice Kalambaki na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd w okolice Delf na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do  Delf. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Przejazd do hotelu w Atenach na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa – Ateny – Warszawa, opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2 osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań typu bufet, 6 obiadokolacji;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem po Grecji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: 90-95 EUR;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 440 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (przy chorobach przewlekłych 7,5%).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego przy winie i muzyce z możliwością nauki tańca Zorby (koszt ok. 15-20 EUR/os.)
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować na 30 dni przed wylotem.