Grecja

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

BUDAPESZT, SALONIKI, VERIA, KALAMBAKA, METEORY, ATENY, KORYNT, EPIDAUROS, MYKENY, DELFY, TERMOPILE, RIWIERA OLIMPIJSKA, KAWALA, FILIPPI

Termin:

29.06 - 10.07.2015


Cena:

3 150 zł


Stali klienci:

2 990 zł

Program szczegółowy

1 DZIEŃ

Godzina 4.15 zbiórka uczestników. Wyjazd o godz. 4.30 Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Budapesztu.

2 DZIEŃ

Śniadanie, po którym zwiedzanie Budapesztu: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolice Szegedu.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salonik.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik – wielkiego portowego miasta, pełnego licznych zabytków związanych ze św. Pawłem. Zwiedzanie m.in.: Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Katedry św. Demetriusza. Po południu zwiedzanie Verii - niedużego miasta na zachód od Salonik, gdzie św. Paweł przebywał dłuższy czas. Dojazd do hotelu na obiadokolację w okolice Kalambaki.

5 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Meteorów – słynnych średniowiecznych klasztorów zbudowanych przez mnichów, położonych na wyniosłych skałach. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Aten.

6 DZIEŃ

Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie stolicy Grecji: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty, spacer po Plakce - dzielnicy Aten, stary stadion olimpijski. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolice Loutraki.

7 DZIEŃ

Śniadanie, po którym przejazd i zwiedzanie Koryntu - najbardziej znanego miejsca pobytu św. Pawła oraz Myken i Epidauros. Powrót na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Delf: zwiedzanie ruin słynnej starożytnej wyroczni i kompleksu antycznych budowli - sanktuarium Apollina, Po drodze na nocleg, krótki postój w miejscu słynnej bitwy w wąwozie Termopile. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg na Riwierę Olimpijską.

9 DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek na nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi, miejsca gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salonik.

11 DZIEŃ

Wczesne śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię i Serbię na obiadokolację i nocleg na teren Węgier.

12 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski. Na terenie kraju pożegnalny posiłek. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 11 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami w hotelach/pensjonatach **/ ***;
 • 11 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 € i NNW do 1300 €.
 • Podatek VAT
Uwagi
 • Na bilety wstępów do zwiedzanych miejsc oraz inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć ok. 110 – 120 €.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość osób: 42 osoby.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczania od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 690 zł od osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część na 30 dni przed wyjazdem.