Polska, Litwa

Litewsko - podlaska wyprawa

Wigry, Sejny, Wilno, Druskienniki, Sokółka, Kruszyniany, Bohoniki, Krynki, Białystok, Białowieża, Hajnówka, Grabarka

Termin:

6-11.07.2015


Cena (35 / 30 / 25 osób):

1290 / 1350 / 1450 zł


Stali klienci (35 / 30 / 25 osób):

1220 / 1280 / 1380 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4.00. Wyjazd. W drodze do Wilna zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego w Wigrach - miejsce wypoczynku Ojca Świętego w czasie pielgrzymki do Polski w czerwcu 1999 roku. Przejazd do Sejn - nawiedzenie Bazyliki NMP - jednej z najwspanialszych świątyń Polski. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym, gdzie zobaczymy m.in.: kaplicę Matki Bożej w Ostrej Bramie, cerkiew przy Ostrej Bramie, katedrę, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Msza Święta w Ostrej Bramie. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Krótkie uzupełniające zwiedzanie Wilna. Przejazd do miejscowości Druskienniki, najnowocześniejszego i największego uzdrowiska na Litwie. Spacer po malowniczym uzdrowiskowym kurorcie, który chętnie odwiedzał Józef Piłsudski. Dla chętnych możliwość skorzystania z atrakcji w Aqua Parku*. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Białegostoku.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem polskich Tatarów. Zwiedzanie muzeum regionalnego w Sokółce, gdzie zapoznamy się z dziejami osadnictwa tatarskiego. Nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego - miejsca cudu eucharystycznego. Zwiedzimy meczety w Bohonikach i Kruszynianach. Drewniany meczet we wsi Kruszyniany, jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Następnie zwiedzanie miasteczka Krynki z oryginalnym rynkiem. Jest to jedyny w Polsce tego typu układ urbanistyczny: XVIII-wieczny plac sześciokątny z dwunastoma odchodzącymi od niego ulicami. Przejazd do Białegostoku. Krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra - największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można obejrzeć żubry, łosie, jelenie, sarny wilki; Obszar Ochrony Ścisłej - najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie zapoznamy się z florą i fauną Parku. Zwiedzanie Białowieży i Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej - spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd na górę Grabarka zwaną też "Górą Krzyży". Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Co roku w Święto Przemieniania Pańskiego pielgrzymi przybywają na Górę przynosząc ze sobą tzw. krzyże wotywne, które stawiają wokół szczytu Grabarki. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 2 noclegi w hotelu *** w okolicach Wilna, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
 • 3 noclegi w hotelu **/*** w okolicach Białegostoku, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Pobyt w Aquaparku dodatkowo płatny, ok. 12-15 EUR (2 godz.);
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 25/30/35 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.