Francja

Pielgrzymka Maryjna Francja

Kolonia, Banneux, Paryż, Lisieux, Mont Saint Michel, Lourdes, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin:

5-15.08.2015


Cena:

3 290 zł


Stali klienci:

3 120 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 4.30 zbiórka uczestników. Godz. 4.45 wyjazd do Niemiec. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kolonii - krótkie zwiedzanie katedry - w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek. Następnie przejazd na teren Belgii. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego w Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Wieczorem przyjazd do Paryża. Obiadokolacja w restauracji, a następnie rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego będziemy podziwiać najważniejsze zabytki miasta. Nocleg w hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: nawiedzenie Katedry Notre Dame (tego dnia zostanie wystawiona do adoracji Korona Cierniowa), Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla lub przejazd na Cmentarz Pere-Lachaise. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Lisieux, gdzie nawiedzimy bazylikę św. Teresy. Następnie przejazd do Mont Saint Michel - klasztoru o unikatowym położeniu. Miejsce to, będące obecnie ważnym ośrodkiem kultu Archanioła Michała oraz zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w przeszłości nosiło miano niezdobytej twierdzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rennes.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lourdes. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Dla chętnych wycieczka do grot Betharram. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Msza Święta. Śniadanie, po którym całodzienny przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd w okolice Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii, które od XV w. stało się celem pielgrzymek z całego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11

Msza Święta. Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późnowieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach/pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 700 zł;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować na 30 dni przed wyjazdem.