Francja

Pielgrzymka Maryjna Francja i Dolina Loary

Banneux, Paryż, Dolina Loary, Tours, Lourdes, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin:

10-19.07.2015


Cena:

3 090 zł


Stali klienci:

2 930zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 2.45 zbiórka uczestników. Godz. 03:00 wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży zwiedzanie Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffla, czy Katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: Katedra Notre Dame, Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd Doliną Loary, podczas którego zobaczymy słynne zamki Blois i Amboise. Wizyta w jednym z najokazalszych zamków - w Chambord. Zwiedzanie renesansowej twierdzy, której klatkę schodową projektował sam Leonardo da Vinci. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tours.

DZIEŃ 5

Śniadanie. po którym przejazd do Tours - nawiedzenie Bazyliki św. Marcina. Modlitwa przy sarkofagu świętego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd do Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii, które od XV w. stało się celem pielgrzymek z całego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10

Msza Święta. Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudownym obrazem i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późnowieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
Uwagi
 • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy posiadać ok. 80 - 90 Euro.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 630 PLN.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 43 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część 30 dni przed wyjazdem.