Hiszpania

Pielgrzymka na Baleary

PALMA DE MALLORCA, POLLENSA, VALLDEMOSSA, DEIA, SOLLER, MMANACOR, PORTO CRISTO, IBIZA: SANTA EULALIA DEL RIO, SANTA GERTRUDIS, EIVISSA

Termin:

9-16.09.2015


Cena:

3 890 zł


Stali klienci:

3 690 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku. Odprawa paszportowo-biletowa. Przelot na Majorkę. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Balearów - Palma de Mallorca: katedra La Seu, przypominająca monumentalny zamek, gotycki kościół św. Eulalii, który w 1276 r. był miejscem koronacji Jakuba II na władcę Majorki, pałac królewski de L'Almudeina. Następnie przejazd do zbudowanego na planie koła zamku Bellver, uznawanego za architektoniczną perłę Majorki i najciekawszy gotycki zamek Europy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do położonego w górach Sierra de Tramuntana klasztoru Lluc. Jest to najważniejsze miejsce pielgrzymkowe na wyspie ze względu na pochodząca z XV w. rzeźbę Czarnej Madonny - patronki Majorki. Udział w Mszy Świętej z udziałem chóru chłopięcego zwanego chórem bławatków. Przejazd do miejscowości Pollensa na wzgórze Calvaria z przepiękną kapliczką oraz widokiem na zatokę. Następnie przejazd na półwysep Formentor. Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do położonej najwyżej na wyspie miejscowości Valldemossa znanej przede wszystkim ze znajdującego się tu klasztoru Kartuzów - zakonu o bardzo surowej regule. Jest to także miejsce, w którym zimą 1838 przebywał i tworzył Fryderyk Chopin. Zwiedzanie ogrodów Pałacu Króla Sancha oraz spacer po zabytkowym centrum, słynącym z domów zdobionych ceramiką i kwiatami. Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana do Deia do Posesji Miramar, w której została otwarta szkoła dla misjonarzy, w której uczyli się m.in. języka arabskiego. Przejazd do Soller skąd udamy się na przejażdżkę zabytkową kolejką wąskotorową, która przemierza dolinę słynącą z uprawy cytrusów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Manacor - miasteczka uważanego za lokalną stolicę pereł. Zwiedzanie jednej z fabryk pereł, gdzie poznać można cały proces produkcji tych szlachetnych kamieni. Następnie nawiedzenie Sanktuarium San Salvador, gdzie można podziwiać wyrzeźbioną w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w, figurę Chrystusa i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż. Przejazd do miejscowości Porto Cristo. Wizyta w największej jaskini na Majorce, we wnętrzu której zachwycają piękne formy skalne jakie przez miliony lat wytworzyła przyroda. Udział w koncercie muzyki klasycznej na największym podziemnym jeziorze, zagrany przez muzyków płynących na podświetlanej łodzi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 - 7

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Możliwa fakultatywna wycieczka statkiem na trzecią pod względem wielkości wyspę archipelagu Balearów - Ibizę. Przejazd do Santa Eulalia del Rio na wzgórze Puig de Missa. Z jego szczytu rozpościera się widok na miasto i nabrzeże. Nawiedzenie znajdującego się tam otoczonego murami kościoła św. Eulalii z charakterystycznymi bielonymi ścianami. Przejazd do Santa Gertrudis - małej miejscowości, w centrum której stoi kościół św. Gertrudy wzniesiony w 1797 roku. Przejazd do Parku Narodowego Ses Salines, uważanego jedną z największych ciekawostek przyrodniczych wyspy. Przejazd do stolicy wyspy - miasta Eivissa, nad którym góruje katedra Matki Bożej Śnieżnej wzniesiona w XIV w. oraz 23 metrowy pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obiad w restauracji, z typowymi potrawami Ibizy. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe, opłaty paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem po Balearach;
 • 7 noclegów w hotelu ***, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 60 - 70 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 560 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Fakultatywna, całodzienna wycieczka na Ibizę;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.