Polska

Z wizytą na Podlasiu

Kodeń, Pratulin, Grabarka, Białystok, Sokółka, Kruszyniany, Bohoniki, Supraśl, Krynki Puszcza Białowieska, Hajnówka, Druskienniki, Gietrzwałd

Termin:

06-11.07.2015


Cena:

1 190 zł


Stali klienci:

1 130zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 5.00 zbiórka uczestników. Godz. 5.15 wyjazd. Przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Przejazd na górę Grabarka zwaną też "Górą Krzyży". Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Białegostoku, krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem polskich Tatarów. Zwiedzanie muzeum regionalnego w Sokółce, gdzie zapoznamy się z dziejami osadnictwa tatarskiego. Nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego - miejsca cudu eucharystycznego. Zwiedzimy meczety w Bohonikach i Kruszynianach. Drewniany meczet we wsi Kruszyniany, jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Następnie zwiedzanie miasteczka Krynki z oryginalnym rynkiem. Jest to jedyny w Polsce tego typu układ urbanistyczny: XVIII-wieczny plac sześciokątny z dwunastoma odchodzącymi od niego ulicami. Na koniec wizyta w Supraślu i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: prawosławny Monaster oraz historyczne nekropolie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra - największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można obejrzeć żubry, łosie, jelenie, sarny, wilki; Obszar Ochrony Ścisłej - najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie zapoznamy się z florą i fauną Parku. Zwiedzanie Białowieży i Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej - spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd na Litwę. Przejazd do miejscowości Druskienniki, najnowocześniejszego i największego uzdrowiska na Litwie. Spacer po malowniczym uzdrowiskowym kurorcie, który chętnie odwiedzał Józef Piłsudski. Dla chętnych możliwość skorzystania z atrakcji w Aqua Parku*. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, gdzie objawiła się Matka Boża. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę powrotną. W przerwie podróży obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 1 nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej (pokoje 2 - 4 os. z łazienkami)
 • 3 noclegi w hotelu **/*** w Białymstoku lub okolicach (pokoje 2 - os. z łazienkami);
 • 1 nocleg w hotelu **/*** w okolicach Druskiennik (pokoje 2 - os. z łazienkami);
 • Wyżywienie: 5 śniadania, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową księdza;
 • Ubezpieczenie NNW do 5 000 zł;
 • Podatek VAT;
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Na realizację programu należy przeznaczyć około 95 - 100 zł.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 os.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • * Pobyt w Aquaparku dodatkowo płatny, ok. 12-15 EUR (2 godz.).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.