Polska

Z wizytą na Podlasiu

Kodeń, Pratulin, Grabarka, Białystok, Sokółka, Kruszyniany, Bohoniki, Supraśl, Krynki Puszcza Białowieska, Hajnówka, Tykocin

Termin:

13-17.07.2015


Cena:

920 zł


Stali klienci:

870 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 5.00 zbiórka uczestników. Godz. 5.15 wyjazd. Przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Przejazd na górę Grabarka zwaną też "Górą Krzyży". Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Białegostoku, krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem polskich Tatarów. Zwiedzanie muzeum regionalnego w Sokółce, gdzie zapoznamy się z dziejami osadnictwa tatarskiego. Nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego - miejsca cudu eucharystycznego. Zwiedzimy meczety w Bohonikach i Kruszynianach. Drewniany meczet we wsi Kruszyniany, jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Następnie zwiedzanie miasteczka Krynki z oryginalnym rynkiem. Jest to jedyny w Polsce tego typu układ urbanistyczny: XVIII-wieczny plac sześciokątny z dwunastoma odchodzącymi od niego ulicami. Na koniec wizyta w Supraślu i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: prawosławny Monaster oraz historyczne nekropolie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra - największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można obejrzeć żubry, łosie, jelenie, sarny, wilki; Obszar Ochrony Ścisłej - najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie zapoznamy się z florą i fauną Parku. Zwiedzanie Białowieży i Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej - spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Tykocina - zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego - pomnik, zabytkowy rynek, zespół Kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 1 nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej (pokoje 2 - 4 os. z łazienkami)
 • 3 noclegi w hotelu **/*** w Białymstoku lub okolicach (pokoje 2 - os. z łazienkami);
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową księdza;
 • Ubezpieczenie NNW do 5 000 zł;
 • Podatek VAT;
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Na realizację programu należy przeznaczyć około 95 - 100 zł.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 os.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.