Francja, Hiszpania, Portugalia

Pielgrzymka do Sanktuariów Południowej Europy

BANNEUX, PARYŻ, LOURDES, COVADONGA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, BATALHA FATIMA, AVILA, MADRYT, MONSERRAT, BARCELONA, ARS, ZURYCH

Termin:

15 - 29.05.2015


Cena:

4 190 zł


Stali klienci:

3 980 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 2.45 zbiórka. 3.00. wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Banneux - nawiedzenie belgijskiego sanktuarium maryjnego. Przejazd do Paryża. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem wizyta w dzielnicy Montmartre z Bazyliką Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika, katedra Notre Dame, Pola Elizejskie, dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla. Obiadokolacja w restauracji. Rejs statkiem po Sekwanie. Nocleg.

DZIEŃ 4

Wcześnie rano śniadanie. Przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie po którym przejazd do Hiszpanii. Obiadokolacja i nocleg w regionie Galicja.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela. Przyjazd do sanktuarium św. Jakuba - nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Następnie przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Fatimy na obiadokolację. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Avila. Zwiedzanie miasta słynącego ze wspaniale zachowanymi murami obronnymi. Spacer śladami św. Teresy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Madrytu.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu zwiedzanie Madrytu: Puerta del Sol, Plaza Mayor, katedra, barokowy Pałac Królewski, Puerta de Alcala, kościół Świętego Izydora - patrona Madrytu, a także arena walki byków. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym przejazd do Montserrat. Zwiedzanie słynnego klasztoru położonego w centrum górskiego masywu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 12

Śniadanie, po którym przejazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta śladami Gaudiego: Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Vicens, Park Guell. Następnie: reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic - najstarsza dzielnica miasta oraz spacer po wiosce olimpijskiej Montjuic. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 13

Śniadanie, po którym przejazd do Ars - nawiedzenie Bazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza - patrona proboszczów. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 14

Śniadanie, po którym przejazd przez Szwajcarię. Krótki postój w Zurychu - symbolu bogactwa i finansjery. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Monachium.

DZIEŃ 15

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny posiłek. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 14 noclegów w hotelach / pensjonatach **/*** (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie: 14 śniadań, 13 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
Uwagi
 • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć ok. 110-120 Euro.
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 980 zł.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy ( 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby.
 • Cena zostanie ostatecznie potwierdzona jesienią 2014.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostała część na 30 dni przed wyjazdem.