Szkocja

Szkocja. Zamki, katedry i potwór z Loch Ness

EDYNBURG, CARFIN, GLASGOW, LOCH NESS, CULLODEN, STIRLING, DUNFERMLINE ABBEY, EDYNBURG

Termin:

10-14.08.2015


Cena:

3  750 zł


Stali klienci:

3  570 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Poznaniu. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Edynburga. Wizyta w Edinburgh Castle - imponującej twierdzy górującej nad miastem. Na zamku znajdują się najcenniejsze pamiątki związane z historią Szkocji - insygnia koronacyjne oraz Stone of Destiny - kamień, na którym koronowani byli królowie szkoccy. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Carfin, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, zwane "Szkockim Lourdes". W 1922 roku wzniesiono tu replikę Groty w Lourdes. Następnie przyjazd do Glasgow, zwiedzanie wspaniałej katedry St. Mungo, a także muzeum religii świata St Mungo Museum of Religious Art and Life. Przejazd wzdłuż malowniczego jeziora Loch Lomond, uznanego za najpiękniejsze jezioro Szkocji. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Iverness.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka śladami potwora z Loch Ness. Rejs po słynnym jeziorze podczas którego poznamy historię legendy. Następnie pobyt w Loch Ness Visitor Centre - interaktywnej wystawie poświęconej historii okolicy i mitycznemu potworowi. Wizyta w Urquhart Castle, gdzie znajduja się ruiny przepięknie położonego średniowiecznego zamku, a groty pod jego ruinami według legendy zamieszkuje znany potwór. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Culloden, gdzie odbyła się słynna bitwa pomiędzy jakobitami a wojskami francuskimi w 1747r. Zwiedzanie centrum poświęconego historii Szkocji, a w szczególności bitwie. Przejazd do miejscowości Stirling - zwiedzanie Stirling Castle - największego i jednego z najważniejszych szkockich zamków. Przejazd na wschód, zwiedzanie opactwa Dunfermline Abbey, założonego w XI w. Znajduje się tutaj grób króla Szkocji Roberta the Bruce'a oraz innych królów szkockich. Warte uwagi są także przepiękne witraże. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na przedmieściach Edynburga.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Spacer średniowieczną Royal Mile prowadzącą do pałacu Palace of Holyroodhouse, w którym kiedyś mieszkała Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu. Po drodze zwiedzanie katedry St. Giles, głównego kościoła Edynburga z charakterystyczną kopułą w kształcie korony, z kaplicą dedykowaną zakonowi Rycerzy Ostu, mianowanych przez królową. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Poznania. Zakończenie wyjazdu.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Poznań - Edynburg - Poznań;
 • 4 noclegi w hotelach ***, w pokojach 2 os. z łazienkami;
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
 • Transfer klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem zwiedzania;
  Opiekę polskojęzycznego pilota na całęj trasie ;
 • Opiekę duchową księdza;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR;
 • Podatek VAT.
Uwagi
 • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu (m.in. przewodników lokalnych) należy przeznaczyć kwotę ok. 80 - 90 GBP.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników - 42 osoby.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego wynosi 450 zł.
 • Ostateczna cena zostanie podana po potwierdzeniu biletów lotniczych i terminu. Program zostanie dostosowany do godzin przelotów.
 • Lot planowany jest tanimi liniami lotniczymi RyanAir, bilety bezzwrotne.
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Resztę płatności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.