Włochy

Toskańskie Impresje

Innsbruck, Mediolan, Lukka, Piza, Siena, San Gimignano, Florencja, Fiesole, Chianti

Termin:

3-11.08.2015


Cena:

2 250 zł


Stali klienci:

2 130 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 5.00 zbiórka uczestników. Godz. 5.15 wyjazd. Przejazd do hotelu w okolicach Monachium na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę do Włoch. Po drodze krótkie zwiedzanie Innsbrucka - spacer po urokliwym mieście w sercu Alp. Przejazd do hotelu w okolicach Mediolanu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Mediolanu - zwiedzanie katedry Duomo, kościół Santa Maria delle Grazie, gdzie w refektarzu kościoła znajduje się "Ostatnia Wieczerza" malowidło ścienne wykonane przez Leonarda da Vinci, bazylika San Lorenzo Maggiore i San Ambrogio, Opera La Scala. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyprawa do Lukki, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Przejazd do Pizy: zwiedzanie Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i niebywałą Krzywą Wieżą (z zewnątrz). Czas wolny - spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym wyjazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: Piazza del Campo, katedra, dom narodzin św. Katarzyny sieneńskiej, spacer po pięknej Via di Citta z pięknymi pałacami. Czas wolny. Przejazd do San Gimignano zwanego "Manhattanem Średniowieczna" - spacer wśród imponujących budowli z XIV wieku. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie całodzienna wyprawa do Florencji. Zwiedzanie: Palazzo Pitti z Ogrodami Boboli, Katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta. Spacer po mieście, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Fiesole: zwiedzanie prastarego miasteczka Etrusków. Spacer uliczkami do konwentu Franciszkanów. Zwiedzanie wykopalisk, gdzie zachował się rzymski teatr i mała etruska świątynia. Następnie przejazd przez miasteczka regionu Chianti zwiedzanie winnicy i degustacja. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Czech.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. W przerwie podróży Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późno wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 8 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: około 100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 540 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
  Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;