Austria, Szwajcaria, Niemcy

Pielgrzymka wokół Alp

WIEDEŃ, MELK, MARIAZELL, ETTAL, LINDERHOF, NEUSCHWANSTEIN, KONSTANCJA, MAINAU, EINSIEDELN, LUCERNA, SANKT GALLEN, MONACHIUM, MARKTL AM INN, ALTÖTTING

Termin:

29.06 - 8.07.2015


Cena:

2 890 zł


Stali klienci:

2 740 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 5.45 zbiórka uczestników. Wyjazd w kierunku Czech. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Brna.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do Wiednia: zwiedzanie stolicy Austrii. m.in. Katedra św. Stefana, Pałac Hofburg (z zewnątrz), wizyta w Parku Miejskim ze słynnym pomnikiem Straussa, dom Hundertwassera, budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Graben Strasse. Wjazd na Kahlenberg - zwiedzanie miejsca, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz Wiedeńską. Obiadokolacja i nocleg na terenie Austrii.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Mariazell nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Następnie przejazd do przejazd do Melk: zwiedzanie imponującego opactwa benedyktyńskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w Alpach austriackich w regionie tyrolskim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do barokowego opactwa benedyktyńskiego Ettal. Następnie przejazd do Wieskirche (kościół na łąkach) wspaniałej rokokowej świątyni otoczonej lasami i polami uprawnymi. Przejazd do Linderhof - zwiedzanie przepięknego neobarokowego pałacu Ludwika II. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Schwangau. Zwiedzanie najsłyn-niejszego zamku świata - wzniesionego z rozkazu Ludwika II: Zamku Neuschwanstein. Następnie przejazd do Konstancji: krótkie zwiedzanie miasta. Wizyta na słynnej wyspie kwiatów Mainau. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd w okolice Szafuzy, gdzie znajdują się największe wodospady rzeczne na Renie. Przejazd do Lucerny - spacer po Starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty - Kapellbrücke (Kapliczny) i Spreuerbrücke (Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich. Następnie Rapperswil. Zwiedzanie zamku oraz wizyta w Muzeum Polskim. Następnie przejazd do Einsiedeln - wizyta w najsłynniejszym szwajcarskim Sanktuarium  Maryjnym. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd Sankt Gallen - zwiedzanie Starówki wraz z Kolegiatą (wpisanej na listę UNESCO). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Monachium.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Monachium - zwiedzanie głównych zabytków miasta: Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami i gotycka katedra NMP. Przejazd do Marktl am Inn - miejscu urodzenia papieża Benedykta XVI, a następnie do Altötting - nawiedzenie narodowego Sanktuarium Niemiec z figurą Czarnej Madonny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotna do Polski. W przerwie podróży na terenie Polski obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach/pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Ubezpieczenie obejmujące: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opłaty drogowe i parkingowe.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 630 zł.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne koszty związane z realizacją programu należy przeznaczyć około 90-100 EUR.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłata 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności 30 dni przed wyjazdem.