Ziemia Święta

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

JEROZOLIMA, BETLEJEM, AIN KAREM, CEZAREA NADMORSKA, GÓRA KARMEL, GÓRA TABOR, NAZARET, J. GALILEJSKIE, KAFARNAUM, TABGA, KANA

Termin:

08-15.11.2015


Cena:

ok. 3 490 zł


Program szczegółowy

1 DZIEŃ:

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie. Przelot na trasie Warszawa - Tel Aviv. Przejazd do hotelu w Galilei.

2 DZIEŃ: GÓRA KARMEL - GÓRA TABOR - NAZARET - KANA

Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor - Góra Przemienienia. Przejazd do Nazaret - miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Kana Galilejska. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: KAFARNAUM - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABGA - JARDENIT

Dzień rozpocznie się od rejsu łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga - Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Jardenit. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

4 DZIEŃ: AMMAN - GÓRA NEBO - MADABA - JERASH

Po śniadaniu zwiedzanie Ammanu: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Następnie wyjazd do Jerash, zwanego "Pompejami Wschodu": owalne forum, dwa teatry, nimfeum, imponującą świątynię Artemidy - patronki miasta, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby - słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

5 DZIEŃ: PETRA

Po śniadaniu zwiedzanie Petry - "różowego miasta Nabatejczyków": Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i nocleg w Jerozolimie/Betlejem.

6 DZIEŃ: BETLEJEM - JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Betlejem - wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. W ciągu dnia grupa odwiedzi: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit. Spacer wzdłuż drogi Palmowej Niedzieli do Ogrodu Getsemani i Kościoła Wszystkich Narodów. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA - AIN KAREM

Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie - wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Następnie przejazd przez zachodnią część miasta aby odwiedzić Ain Karem - miejsce nawiedzenia. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ:

Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • przelot samolotem Warszawa - Tel Aviv - Warszawa;
 • opłaty lotniskowe;
 • transfery autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2 osobowe);
 • 6 śniadań i 7 obiadokolacji;
 • opiekę przewodnika;
 • ubezpieczenie: KL i NNW
CENA nie ZAWIERA
 • biletów wstępu 150 USD,
 • napojów do obiadokolacji;
 • dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny);
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 690 PLN;
 • wydatków osobistych.
Uwagi
 • Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich.
 • Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część na 30 dni przed wyjazdem.