USA/Hawaje

Pielgrzymka na Hawaje - śladami Ojca Damiana

Termin:

ok. luty/marzec 2016


Cena:

ok.14 900 zł*


Stali klienci:

ok. 14 150 zł*

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy i przelot do Los Angeles (z międzylądowaniami). Transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a następnie 4-godzinne zwiedzanie metropolii, gdzie wiele osób przyjeżdża zrealizować swój amerykański sen m.in.: Hollywood - spacer słynną Aleją Gwiazd, Beverly Hills - spacer jedną z najdroższych ulic świata Rodeo Drive. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym transfer na lotnisko. Przelot do Honolulu na Hawajach, gdzie każdy, kto odwiedza to miejsce zostaje przywitany wieńcami pachnących kwiatów lei. Transfer do hotelu w słynnej miejscowości wypoczynkowej Waikiki. Całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wizyta w Pearl Harbor - miejscu, w którym japoński nalot na amerykańskie bazy floty i lotnictwa uznawany jest za moment rozpoczęcia wojny na Pacyfiku. Odwiedzimy miejsce upamiętniające zatopienie krążownika "Arizona". Następnie zwiedzimy centrum Honolulu, gdzie zobaczymy m.in.: katedrę, w której Ojciec Damian otrzymał święcenia kapłańskie, Pałac Królewski Iolani (z zewnątrz), pomnik króla Kamehamehy, ratusz i rezydencję Gubernatora. Wizyta na Cmentarzu Zasłużonych Pacyfiku w kraterze Punchbowl. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienna wycieczka dookoła wyspy Oahu. Zobaczymy m.in.: wygasły wulkan Diamond Head, będący symbolem wyspy (wjazd do wnętrza), Zatokę Hanauma - taras widokowy, Gejzer Halona, punkt widokowy Makapuu, wizyta w Dolinie Świątyń z jej największą atrakcją: świątynią Byodo-In. Przejazd w kierunku słynnych plaż surfingu Sunset i Waimea oraz plantacji ananasów. Odpoczynek na plaży Waimanalo i okazja do kąpieli. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wcześnie rano wylot na wyspę Molokai, transfer z lotniska i zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Damianem - opiekunem trędowatych. Przyjazd na półwysep Kalaupapa i zwiedzanie wioski pod tą samą nazwą (zabudowania mieszkalne, fragmenty szpitala). Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Franciszka, wizyta w muzeum, a następnie przejazd do Kalawao z kościołem św. Filomeny i modlitwa przy grobowcu z relikwiami Ojca Damiana. Obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wyjazd do Centrum Kultury Polinezyjskiej. Udział w prezentacji polinezyjskich kultur: Samoa, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy i Tonga. Przyjrzymy się jak żyją poszczególne kultury. Wieczorem weźmiemy udział w hawajskiej uczcie, a następnie będziemy świadkami spektaklu pt. "Horyzonty" opartym na etnicznych formach i wierzeniach polinezyjskich ludów. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7-8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży Waikiki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Honolulu. Wylot do Polski.

DZIEŃ 10

Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • przelot samolotem w obie strony (możliwy lot z przesiadką);
  opłaty lotniskowe;
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem;
 • zakwaterowanie: w hotelach ***/****; (pok. 2-osobowe)
  wyżywienie: 8 śniadań i 6 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja;
  opiekę pilota;
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie KL, NNW;
CENA nie ZAWIERA
 • napiwków, dodatkowych posiłków i wydatków osobistych;
 • napojów do obiadokolacji;
 • systemu nagłaśniającego TOURGUIDE: 15 USD;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 200 USD;
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3 % lub 7,5 % ceny).
Uwagi
 • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do USA. Uczestnicy wyjazdu są zobowiązani uzyskać wizę we własnym zakresie. Koszt wizy wynosi 160 USD.
 • Przy zapisie należy dostarczyć: ksero paszportu - strony ze zdjęciem i danymi uczestnika (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki).
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób.
  Przy podpisaniu umowy wpłata zaliczki w wysokości 4000 zł od osoby.
 • * Dokładna cena zostanie podana po potwierdzeniu biletów lotniczych i terminu pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer