Czechy, Niemcy

Czesko - Saksońska Szwajcaria

Żytawa, Sloup, Panska Skała, Spływ Kamienicą, Brama Pravcicka, Zamek Stolpen, Twierdza Konigstein, Park Narodowy Saskiej Szwajcarii, Zgorzelec

Termin:

25-28.06.2016


Cena - 40 os.

750 zł


Cena - 30 os.

850 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd do Żytawy. Wizyta w Muzeum Kościoła pw. św. Krzyża, gdzie w największej witrynie muzealnej świata prezentowana jest Wielka Zasłona Wielkopostna. Unikatowe dzieło dawnej sztuki sakralnej prezentuje 90 obrazów ze Starego i Nowego Testamentu - od stworzenia świata aż po sąd ostateczny. Następnie przejazd do zamku skalnego i pustelni Sloup. W średniowieczu znajdował się tu gród warowny. Po wojnie trzydziestoletniej gród został ofiarowany pustelnikom, którzy przez lata przystosowali to miejsce do swoich potrzeb. Obecnie można tu podziwiać m.in.: wyciosane w skale pomieszczenia, loch oraz kaplicę z 1693 roku. Przejazd pod Panską Skałę. Ta niezwykła wulkaniczna formacja bazaltowa, na którą składają się doskonale wykształcone słupy o wysokości do 20 metrów jest najstarszym w Czechach rezerwatem geologicznym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Decina.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Mezni Louki. Spływ łódkami malowniczą doliną rzeki Kamienicy. Następnie przejazd pod Bramę Pravcicką będąca największą naturalną bramą skalną w Europie. Spacer ścieżkami prowadzącymi na tarasy widokowe, skąd rozpościera się widok na okolicę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd na teren Saksońskiej Szwajcarii. Zwiedzanie Zamku Stolpen oraz Twierdzy Konigstein wznoszących się na wzgórzach. Następnie przejazd do Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, którego największą atrakcję stanowi formacja skalna Bastei. Spacer przez słynny kamienny most, który połączony jest z wieloma punktami widokowym na Góry Połabskie i rzekę Łabę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zgorzelca - zwiedzanie zarówno polskiej jak i niemieckiej części miasta: monumentalny budynek Miejskiego Domu Kultury (z zewnątrz), zabytkowe centrum Gorlitz z ratuszem, katedrą i kamienicami. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w restauracji na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 50 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 210 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer