Chorwacja, Włochy

Pielgrzymka do Chorwacji i Włoch

Jeziora Plitwickie, Zadar, Split, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Bari, San Giovanni Rotondo, Manopello, Loreto, San Marino, Mariazell

Termin:

13-22.06.2016


Cena:

2 690 zł


Stali klienci:

2 560 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:00. Wyjazd o godz. 0:15 w kierunku Chorwacji. Przejazd nocleg w okolicach Zagrzebia.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic - zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego, gdzie przepiękne jeziora połączone są z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Zadaru, miasta, w którym uroczy klimat Adriatyku, łączy się bogatą historią Dalmacji. Zwiedzanie licznych budowli z czasów rzymskich oraz okresu renesansu weneckiego, m. in. słynnego kościoła św. Donata. Przejazd do Splitu. Zwiedzanie miasta z doskonale zachowanym centrum miejskim oraz słynnym Pałacem Dioklecjana. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Medjugorie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. O ile to będzie możliwe spotkanie z jedną z osób widzących. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Msza Święta w Medjugorie. Następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Kolacja. Transfer do portu. Nocna przeprawa promowa do Włoch.

DZIEŃ 6

Śniadanie na promie. Wizyta w Bari: nawiedzenie Bazyliki Świętego Mikołaja. Modlitwa przed relikwiami świętego. Msza Święta. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie sanktuarium Ojca Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Zwiedzanie miejsc związanych ze świętym. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Manoppello – nawiedzenie sanktuarium Volto Santo – Cudownego Wizerunku Chrystusa. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium domku Świętej Rodziny Santa Casa. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć Polski Cmentarz Wojenny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata oraz czas wolny na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Udine.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Mariazell - nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na terenie Czech.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • 1 nocleg na promie, zakwaterowanie w kabinach wewnętrznych, 4-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja;
  Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
  Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 55-65 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (z wyjątkiem przepraw promowych): 560 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer