Włochy

Pielgrzymka do grobu świętego Jana Pawła II

Drezno, Altoetting, Rzym, Watykan, Asyż, Padwa, Wenecja, Wiedeń, Częstochowa

Termin:

26.06 - 3.07.2016


Cena:

1 870 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0:00 zbiórka uczestników. 0:15 wyjazd. Przejazd do Drezna, krótkie zwiedzanie stolicy Saksonii: kościół NMP, katedra Świętej Trójcy oraz arcydzieło niemieckiego baroku - Drezdeński Zwinger. Przejazd na nocleg w okolicach Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Msza Święta, po której krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Zwiedzanie Rzymu m.in.: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Świętego Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Następnie przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Spotkanie z Ojcem Świętym – Msza Święta na Placu św. Piotra. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Padwy.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, krótki spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa stateczkiem do historycznego centrum miasta. Krótkie zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in. wspaniałe budowle na Ringstrasse, budynek Opery, Graben Strasse, Katedra Św. Stefana. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Brna.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Nawiedzenie Jasnej Góry. Msza Święta. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie obejmujące: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu – ok. 90 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 500 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer