Włochy

Pielgrzymka do Włoch
W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego

Padwa, Rzym, Watykan, Pompeje, Neapol, Lanciano, Cascia, San Marino, Rawenna, Bolonia, Ferrara, Wenecja, Ołomuniec

Termin:

16-25.05.2016


Cena:

2 150 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0.15 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 0.30 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Udine.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do centrum miasta. Zwiedzanie, podczas którego zobaczymy: Piazza Navona, Schody Hiszpańskie, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Papieskie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, a następnie przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Audiencja Generalna.* Uzupełniające zwiedzanie miasta. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei. Następnie przejazd do Neapolu - spacer uliczkami miasta: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, zamek Castel Nuovo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie sanktuarium słynącego z Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Następnie przejazd przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata oraz czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do Rawenny słynącej z mozaikarstwa i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bolonii.

DZIEŃ 8

Śniadanie Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie średniowiecznego Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Następnie przejazd do Ferrary – spacer po starówce otoczonej okazałymi fortyfikacjami bastionowymi. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Udine.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Śniadanie, po którym przejazd do Wenecji. Przeprawa stateczkiem do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Około godz. 12.00 wyjazd w kierunku Czech. Przejazd na późną kolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach *** w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłaty za bilety wstępu oraz innych kosztów związanych z realizacją programu: ok. 12 EUR/os.;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi);
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • *Z przyczyn od biura niezależnych Audiencja Generalna może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część kwoty należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer