Włochy

Pielgrzymka do Włoch w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia
Do Sanktuarium św. Mikołaja oraz śladami sycylijskich świętych

Orvieto, Monte Sant’ Angelo, Bari, Syrakuzy, Katania, Etna, Taormina, Cefalu, Monreale, Montepellegrino, Palermo, Neapol, Pompeje, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Cascia, Innsbruck, Altoetting

Termin:

26.09-8.10.2016


Cena:

3 890 zł/os.Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 21.45 (25.09.) zbiórka uczestników, a następnie wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Bolzano.

DZIEŃ 2

Śniadanie, a następnie przejazd do Orvieto – nawiedzenie jednej z najpiękniejszych katedr włoskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd autostradą pod masywem Gran Sasso – najwyższym masywem Apeninów. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Monte Sant’ Angelo.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Bari – nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja, gdzie w krypcie znajdują się relikwie Świętego. Msza Święta. Następnie przejazd w kierunku Cieśniny Mesyńskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Reggio di Calabria.

DZIEŃ 5

Śniadanie, przeprawa promowa na Sycylię, po której przejazd do Syrakuz. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza Święta, zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Następnie przejazd do Katanii, zwiedzanie miasta z bazaltu i tufu, nękanego przez lawę i popioły z Etny: Piazza del Duomo, Fontanna Słonia, katedra z kaplicą św. Agaty, barokowa Via Crociferi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Katanii.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wjazd na Etnę*, największy czynny wulkan w Europie, dla chętnych (za dopłatą) możliwość dojazdu jeepami aż pod krater na wysokość ok. 3000 m n.p.m. Po południu spacer po Taorminie: Teatr Grecko-Rzymski, Brama Messyńska, Palazzo Corvaia, katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Milazzo.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Cefalu – miejscowości rybackiej nad którą niepodzielnie góruje XII w. katedra. W absydzie katedry znajdziemy Mozaikę Chrystusa Pantokratora. Następnie przejazd do Monreale, nawiedzenie największej bazyliki normandzkiej na Sycylii pokrytej ponad 6 tys. m2 złotych mozaik. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Palermo.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd na Montepellegrino - Msza Święta w Sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Przejazd do Palermo. Spacer śladami św. Rozalii po Starym Mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice. Nawiedzenie katedry i modlitwa przy srebrnym sarkofagu patronki - św. Rozalii z Palermo. Wieczorem zaokrętowanie na promie płynącym do Neapolu. Kolacja. Nocleg w kabinach. Całonocny rejs do Neapolu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyokrętowanie. Przejazd do Neapolu i nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego oraz krótki spacer po mieście. Przejazd do Pompei zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po południu przejazd do Monte Cassino. Nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich, jak również znajdującego się na wzgórzu opactwa benedyktyńskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Wizyta w Bazylice św. Piotra wraz z przejściem przez Drzwi Święte oraz nawiedzeniem grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie stolicy Włoch: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Opcjonalnie wizyta w Castel Gandolfo – miejscu wypoczynku papieży malowniczo położonego na kraterze wygasłego wulkanu.* Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do po którym przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Modeny.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Innsbrucka – spacer po urokliwym mieście w sercu Alp. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Monachium.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do Altoetting – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Transfery promowe: Vila San Giovanni – Mesyna oraz Palermo – Neapol;
 • 12 noclegów: 11 w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, 1 nocleg na promie w kabinach wewnętrznych 4-osobowych;
 • Wyżywienie: 12 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 110-120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł - nie dotyczy noclegu podczas przeprawy promowej;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Wjazd na wulkan Etna płatny dodatkowo: ok. 50-60€/os.;
 • * W przypadku dużej aktywności wulkanu, wycieczka może się nie odbyć;
 • Wizyta w Castel Gandolfo wiąże się ze skróceniem pobytu w Rzymie o ok. 4 godziny.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer