Gruzja

Gruzja - Armenia - Pielgrzymka do kolebki chrześcijaństwa

Tbilisi, Mccheta, Kazbegi, Ananuri, Kutaisi, Borjomi, Achalciche, Wardzia, Chertwisi, Erywań Khor-Virap, Eczmiadzyn, Geghard, Garni, Sevanavank, Hoghpat, Bodbe, Dawit Garedża

Termin:

11-28.02.2016


Cena:

4 990 zł


Stali klienci:

4 740 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi z przewodnikiem miejscowym, m.in. Stare Miasto, twierdza Narikala, cerkiew Metechi, katedra Sioni z krzyżem św. Nino, pomnik Kartlis Deda – strażniczki Tbilisi, Saczino - pałac królowej Daredżan. Wizyta w Muzeum Narodowym. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Mcchety. Zwiedzanie pierwszej stolicy Gruzji (od III do V w.) z przepiękną katedrą Svetitskhoveli oraz położonego w pobliżu miasta klasztoru obronnego Jvari z VI w. Przejazd fragmentem tzw. „gruzińskiej drogi wojennej” do miejscowości Kazbegi. Wjazd jeepami wjedziemy wysokość 2170 m n.p.m., gdzie znajduje się XIV w. prawosławny klasztor Cminda Sameba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Gudauri.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Ananuri, malowniczo położonej nad rzeką Aragwi. Należąca do książąt Aragwi forteca powstała w XVI w. Następnie przejazd do Kutaisi, zwiedzanie monasteru Gelati, kulturowego i intelektualnego ośrodka swoich czasów dzięki istniejącej tu niegdyś Akademii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kutaisi.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta w katedrze Bagrati pochodzącej z XI w. Następnie przejazd do Borjomi, do gruzińskiego Parku Narodowego, jednego z największych w Europie. Przejazd do Achalciche. Zwiedzanie twierdzy Rabati i znajdującego się w nim Muzeum Etnograficznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Achalciche.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wardzia. Znajduje się tu skalne miasto ze „Złotego Wieku” Gruzji, zbudowane w XII w. przez króla Jerzego III. Największe z trzech istniejących miast skalnych Gruzji, gdzie do dzisiaj w części mieszkają mnisi. Następnie zwiedzanie twierdzy Chertwisi. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Erywania.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Zwiedzanie Erywania z przewodnikiem miejscowym, m.in. wizyta w Matendaran – repozytorium dawnych rękopisów ormiańskich, gdzie zebranych jest ponad 15 000 manuskryptów. Przejazd malowniczą drogą przez równinę Araratu do klasztoru Khor-Virap, który położony jest najbliżej Góry Ararat na terytorium Armenii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Eczmiadzyn, siedziby najwyższego patriarchy Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie kościoła św. Rypsymy oraz jednej z pierwszych katedr chrześcijańskich. Przejazd do Geghard – zwiedzanie imponującego klasztoru, składającego się z trzech świątyń i potężnego mauzoleum wykutych w skałach. Następnie przejazd do Garni, gdzie zobaczymy pogańską świątynie, jedyną taką antyczną budowlę, której pozostałości przetrwały do dnia dzisiejszego. Zwiedzimy „Świątynię Słońca” oraz zespół królewskich antycznych łaźni. Wizyta w wytwórni słynnego koniaku Ararat. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Sevanavank. Zwiedzanie położonego malowniczo obiektu nad Jeziorem Sewan. Następnie zwiedzimy Hoghpat – zabytkowy ormiański klasztor wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tbilisi.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wizyta w klasztorze Bodbe, gdzie znajduje się grobowiec św. Nino, która przyczyniła się do nawrócenia Gruzji na chrześcijaństwo w IV w. oraz Dawid Garedża - zwiedzanie średniowiecznego kompleksu klasztornego rozciągającego się na obszarze 25km. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
  Transport autokarowy w Gruzji i Armenii
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Przewodnika miejscowego na terenie Gruzji;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 60-70 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 890 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 35 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer