Polska

Kotlina Kłodzka i okolice

Gniezno, Poznań, Główko, Świdnica, Zamek Książ, Krzeszów, Skalne Miasto, Kłodzko, Złoty Stok, Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie, Częstochowa

Termin:

11-15.07.2016


Cena:

890 zł / 42 os. • 940 zł / 35 os.


Stali klienci:

840 zł / 42 os. • 890 zł / 35 os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd do Gniezna. Nawiedzenie Katedry Gnieźnieńskiej pw. NMP, która była wielokrotnie miejscem koronacji królów Polski. Znajdują się tu także relikwie św. Wojciecha oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające historię życia świętego. Następnie przejazd do Poznania. Nawiedzenie Bazyliki Archikatedralnej świętych Apostołów Piotra i Pawła położonej na Ostrowie Tumskim. Jest to jeden z najstarszych polskich kościołów oraz miejsce pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalne miejsce chrztu Mieszka I. Wizyta w Palmiarni - botanicznej placówce wystawowo-dydaktycznej, o powierzchni 4600 m² - jednej z największych w Europie. Bryła Palmiarni to 12 połączonych ze sobą oszklonych budynków, w których znajdują się pawilony ekspozycyjne, akwarium i 2 pawilony zaplecza, przeznaczone do rozmnażania roślin. Następnie krótkie zwiedzanie centrum stolicy Wielkopolski, m.in.: Stary Rynek z ratuszem. Przejazd do miejscowości Główko. Nawiedzenie zespołu klasztornego filipinów wraz z barokowym kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Filipa Neri zbudowanym na wzór weneckiej bazyliki Santa Maria della Salute. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Świdnicy. Zwiedzanie słynnego XVII - wiecznego Kościoła Pokoju. Świątynia protestancka wzniesiona na mocy postanowień kończących Wojnę Trzydziestoletnią, jest największą drewnianą budowlą sakralną w Europie. Przejazd do Zamku Książ. Zwiedzanie jednego z największych zamków w Polsce, który został wzniesiony pod koniec XIII wieku i słynie z burzliwej historii. Następnie wizyta w opactwie w Krzeszowie - zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - Europejskiej Perły Baroku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd na teren Czech. Wizyta w największym czeskim rezerwacie przyrody - Skalnym Mieście. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. Wiele skał posiada własną nazwę: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Stołek Karkonosza, Fotel Babuni, Diabelski Most, Fortepian Karkonosza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka. Przejście 600-metrową Podziemną Trasą Turystyczną pod ulicami kłodzkiej starówki. Następnie zwiedzanie centrum miasta wraz z gotyckim kamiennym mostem przypominającym Most Karola w Pradze oraz Twierdzy Kłodzko pochodzącej z okresu XVII i XVIII w. Przejazd do Złotego Stoku. Zwiedzanie najstarszej w Polsce kopalni złota. Spacer podziemną trasą turystyczną, której największą atrakcją jest jedyny w Polsce podziemny wodospad. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na Górę Świętej Anny – najwyższy szczyt masywu Chełmskiego. Nawiedzenie Sanktuarium Świętej Anny – babci Pana Jezusa. Msza Święta, po której zwiedzanie bazyliki oraz spacer kalwaryjskimi dróżkami. Następnie przejazd do Piekar Śląskich. Krótki spacer po mieście oraz nawiedzenie bazyliki NMP i św. Bartłomieja, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, do którego co roku pielgrzymuje kilkaset tysięcy pątników. Przejazd do Częstochowy. Nawiedzenie Jasnej Góry. Msza Święta. Pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120-130 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 35 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer