Litwa, Łotwa, Estonia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem

Wigry, Wilno, Troki, Szawle, Ryga, Tallin, Kowno

Termin:

3-9.10.2016


Cena:

1 590 zł


Stali klienci:

1 510 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 4.45. Wyjazd o godz. 5.00. W drodze do Wilna zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego nad jeziorem Wigry. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta w Ostrej Bramie. Następnie przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, spacer wokół gotyckiego zamku nad jeziorem Galwe. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym uzupełniające zwiedzanie Wilna. Przejazd do b - nawiedzenie Góry Krzyży z dziesiątkami tysięcy symboli męki Chrystusa. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym zwiedzanie Starówki Rygi z przewodnikiem miejscowym: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, zespół średniowiecznych kamieniczek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym spotkanie z przewodnikiem miejscowym i całodzienne zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Kowna. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta nad Niemnem i Wilią: starówka z ruinami zamku, kościół Bernardynów, plac Ratuszowy, katedra św. Piotra i Pawła, spacer Aleją Wolności. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w Polsce. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 30-40 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer