Polska

Z wizytą na Podlasiu

Warszawa, Kodeń, Pratulin, Grabarka, Białowieża, Hajnówka, Białystok, Święta Woda, Sokółka, Tykocin, Augustów, Studzieniczna, Święta Lipka, Gietrzwałd, Toruń

Termin:

18-23.05.2016


Cena:

1 090 zł


Stali klienci:

1 030zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 2:45 zbiórka uczestników. Godz. 3:00 wyjazd. Przejazd do Warszawy. Nawiedzenie Centrum Opatrzności Bożej – zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków - miejsca pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Następnie przejazd do Sanktuarium Narodowego pw. św. Andrzeja Boboli. Przejazd na Plac Zamkowy i czas wolny. Przejazd na warszawski Żoliborz, do kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Warszawy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Msza Święta. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Przejazd na górę Grabarka zwaną też „Górą Krzyży”. Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra – największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można obejrzeć żubry, łosie, jelenie, sarny, wilki; Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie zapoznamy się z florą i fauną Parku. Zwiedzanie Białowieży i Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej - spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Białegostoku. Krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Nawiedzenie parafii pw. bł. Bolesławy Lament oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Następnie nawiedzenie kościoła pw. św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego w Sokółce. Przejazd do Tykocina - zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Augustowa i rejs szlakiem papieskim, podczas którego można zobaczyć malowniczo położone Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej. Po rejsie przejazd do Świętej Lipki. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, w miarę możliwości wysłuchanie koncertu organowego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Olsztyna.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Gietrzwałdu – „Polskiego Lourdes”. Nawiedzenie jedynego Sanktuarium w Polsce, w którym ukazała się Matka Boża. Msza Święta. Przejazd do Torunia. Wizyta w siedzibie Radia Maryja a następnie nawiedzenie kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Świątynia została wzniesiona jako wotum wdzięczności za pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer