Francja

Pielgrzymka – Północna Francja

Akwizgran, Paryż, Lisieux, Mont Saint Michel, Caen, Amiens, Bruksela, Kolonia

Termin:

16-23.08.2016


Cena:

2 290 zł


Stali klienci:

2 170 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 5.45 zbiórka uczestników. Godz. 6.00 wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W czasie przerwy w podróży nawiedzenie katedry pw. św. Marii w Akwizgranie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia była miejscem koronacji władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego i jest miejscem pochówku Karola Wielkiego. Przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffla, czy katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: Wyspa La Cité połączona mostem z Wyspą św. Ludwika, gdzie znajdują się najwspanialsze zabytki: katedra Notre-Dame, najstarsze z paryskich więzień - Conciergerie, a także Święta Kaplica, w której przechowywano relikwię korony cierniowej Jezusa (z zewnątrz). Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla.* Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i bazylika Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Paryża i spacer po  dzielnicy łacińskiej: budynki Sorbony - Paryskiego Uniwersytetu, Panteon. Następnie wizyta w Luwrze, gdzie znajdują się m.in. słynny obraz Mona Lisa oraz piękny posąg Wenus z Milo. Następnie przejazd na Pola Elizejskie - spacer po centrum paryskiej elegancji, wejście na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Wieczorem wizyta w modernistycznej dzielnicy La Defense. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Lisieux, gdzie nawiedzimy bazylikę św. Teresy. Następnie przejazd do Mont Saint Michel – klasztoru o unikatowym położeniu. Miejsce to, będące obecnie ważnym ośrodkiem kultu Archanioła Michała oraz zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w przeszłości nosiło miano niezdobytej twierdzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Caen.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Następnie wizyta w Caen, miasta gdzie znajdują się imponujące romańskie klasztory - Abbay aux Dames i Abbay aux Hommes – wizyta w jednym z klasztorów. Przejazd do Amiens - wizyta w katedrze Notre Dame – największej gotyckiej katedrze we Francji, która została wzniesiona w XIII wieku i gdzie znajdują się domniemane relikwie głowy św. Jana Chrzciciela. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lille.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Brukseli. Objazdowa tura zwiedzania miasta: m.in. dzielnica europejska z siedzibami euroinstytucji. Spacer po zabytkowym centrum miasta: Grand Place – najpiękniejszy rynek Europy, Ratusz z XV w., Dom Królewski, domy cechowe, kościół św. Mikołaja. Wizyta u Manneken Pis’a – siusiającego chłopczyka, symbolu Brukseli. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kolonii.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry – w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli, którzy są uznani patronami miasta. Następnie wyjazd do kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 100-110 Euro;
 • Biletu wstępu na Wieżę Eiffla – ok. 5-15,5€/os. w zależności od wybranego poziomu;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 500 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer