Polska, Słowacja

Polska południowa i słowacki raj

Wrocław, Góra Świętej Anny, Stare Hory, Tatralandia, Zakopane, Częstochowa

Termin:

2-6.08.2016


Cena:

950 zł


Stali klienci:

900 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd do Wrocławia i zwiedzanie miasta, m.in.: Stary Rynek z ratuszem oraz zabytkową zabudową, Ossolineum i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski z katedrą oraz późnoromańskim kościołem św. Idziego. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która jest genialnym dziełem Jana Styki i Wojciecha Kossaka o wym. 15 x 114 m, przedstawiającym najważniejszą, zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wrocławia.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd na Górę Świętej Anny – najwyższy szczyt masywu Chełmskiego. Nawiedzenie Sanktuarium Świętej Anny – babci Pana Jezusa. Msza Święta, po której zwiedzanie bazyliki oraz spacer kalwaryjskimi dróżkami. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Słowacji.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do wsi Stare Hory. Nawiedzenie kościoła Narodzenia Maryi Panny oraz znajdującego się nieopodal źródełka, które według podań ma moc leczniczą. Przejazd do miejscowości Liptowski Mikułasz. Odpoczynek w jednym z największych w Europie wschodniej kąpielisk termalnych – Tatralandii* położonego wśród pięknych gór, nad północnym brzegiem sztucznego jeziora Liptowska Mara, z widokiem na Zachodnie Tatry. Sercem Aquaparku jest źródło wody termalnej, wypływające z głębokości ponad 2500 m, o temperaturze 60,7°C. Woda mineralna Tatralandii działa leczniczo na drogi oddechowe i aparat ruchowy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zakopanego.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zakopanego. Zwiedzanie miasta: Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kaplica na Jaszczurówce, dom rekolekcyjny Księżówka, Wielka Krokiew. Przejazd do sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie czas wolny w centrum kurortu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Nawiedzenie Jasnej Góry. Msza Święta. Pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 60 zł;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Wstęp do Tatralandii z przyczyn niezależnych od B.P.T. ARCUS może się nie odbyć. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie - bilety od ok. 20 EUR/os.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 35 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 100 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer