Francja, Hiszpania, Portugalia

Sanktuaria Południowej Europy

Kolonia, Banneux, Dolina Loary, Tours, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatima, Avila, Madryt, Montserrat, Barcelona, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin:

13-28.09.2016


Cena:

4 390 zł


Stali klienci:

4 170 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 3.45 zbiórka. Godz. 4.00. wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry, w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli, którzy są uznani patronami miasta. Następnie przejazd na teren Belgii. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego w Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd Doliną Loary, podczas którego zobaczymy słynne zamki Blois i Amboise. Wizyta w jednym z najokazalszych zamków – w Chambord. Zwiedzanie renesansowej twierdzy, w której projektowaniu brał udział sam Leonardo da Vinci. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tours.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Tours – nawiedzenie bazyliki św. Marcina. Modlitwa przy sarkofagu Świętego. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie po którym przejazd do Hiszpanii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Wizyta w sanktuarium św. Jakuba - nawiedzenie katedry. Msza Święta. Następnie przejazd do Fatimy. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Avila. Zwiedzanie miasta słynącego wspaniale zachowanymi murami obronnymi. Spacer śladami św. Teresy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Madrytu.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu zwiedzanie Madrytu: Puerta del Sol, Plaza Mayor, katedra, barokowy Pałac Królewski (z zewnątrz), Puerta de Alcala, kościół Świętego Izydora - patrona Madrytu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym przejazd do Montserrat. Zwiedzanie słynnego klasztoru położonego w centrum górskiego masywu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 12

Śniadanie, po którym przejazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta śladami Gaudiego: Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Vicens, Park Guell. Następnie: reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic - najstarsza dzielnica miasta oraz spacer po wiosce olimpijskiej Montjuic. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 13

Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 14

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 15

Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd w okolice Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii, które od XV w. stało się celem pielgrzymek z całego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 16

Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach późnowieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 15 noclegów w hotelach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Lokalne podatki i opłaty klimatyczne;
 • Wyżywienie: 15 śniadań, 14 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 100-110 Euro;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 990 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.