Polska

Pielgrzymka śladami św. Faustyny Kowalskiej w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia

Świnice Warckie, Głogowiec, Łódź, Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Zakopane, Kraków

Termin:

6-9.05.2016


Cena:

690 zł


Stali klienci:

650zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00 Przejazd do wsi Głogowiec – miejsca, gdzie 25 sierpnia 1905 r. przyszła na świat przyszła święta Siostra Faustyna Kowalska. Wizyta w domu rodzinnym św. Faustyny, w którym zgromadzono pamiątki z czasów jej dzieciństwa i młodości. Następnie przejazd do Świnic Warckich. Nawiedzenie Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny, gdzie dwa dni po urodzeniu Helena Kowalska była ochrzczona, a kilka lat później przystąpiła do I Komunii Świętej. W wieku 7 lat doznała pierwszego objawienia, głos Boży wezwał ją do doskonalszego życia. Przejazd do Łodzi. Wizyta w parku im. Juliusza Słowackiego, przed tablicą upamiętniającą objawienie Jezusa św. Faustynie. Następnie nawiedzenie katedry św. Stanisława Kostki, w której często modliła się Helena Kowalska. Przejazd do Częstochowy. Udział w Apelu Jasnogórskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Częstochowy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wadowic - zwiedzanie: dom rodzinny Karola Wojtyły, bazylika Ofiarowania NMP. Następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej - nawiedzenie Sanktuarium, spacer kalwaryjskimi dróżkami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zakopanego.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Zakopanego. Zwiedzanie miasta: Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kaplica na Jaszczurówce, dom rekolekcyjny Księżówka. Przejazd do sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie czas wolny w centrum kurortu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krakowa.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską do Rynku i na Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski - dziedziniec, Smok Wawelski, katedra z kaplicą Zygmuntowską. Zwiedzanie Starego Miasta: Rynek z Sukiennicami, Barbakan, kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której beatyfikacji i kanonizacji dokonał św. Jan Paweł II. Pożegnalny obiad w restauracji. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 60-70 zł;
  • Napojów do obiadokolacji; dopłaty do pokoju jednoosobowego: 210 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie; Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer