WĘGRY

Śladami św. Kingi i św. Jadwigi

Łagiewniki, Esztergom, Budapeszt, Zakole Dunaju, Szentendre, Wyszehrad, Eger, Stary Sącz, Bochnia, Nowy Korczyn

Termin:

27.06-03.07.2016


Cena:

1 490 zł/os.


Stali Klienci:

1 410 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4.45. Godz. 5.00 wyjazd. Przejazd do Łagiewnik – nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Krakowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyjazd w kierunku Budapesztu. W przerwie podróży wizyta w Esztergom - kolebce katolicyzmu węgierskiego oraz miejscu urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazyliki wraz z renesansową kaplicą Bakocza. Przejazd do Budapesztu – wieczorny rejs po Dunaju. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Budapesztu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Budapesztu. Wizyta w polskiej parafii p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i św. Kingi. Przejazd do Budy, miejsca urodzenia św. Jadwigi, zwiedzanie: Wzgórze Gellerta z panoramą miasta, pomnik wolności, cytadela i Wzgórze Zamkowe: Pałac Budański (z zewnątrz), Plac św. Trójcy wraz z kościołem Macieja, Baszta Rybacka, Plac Kapistrana z wieżą św. Marii Magdaleny. Przejazd do Pesztu: bazylika św. Stefana w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, Plac Bohaterów, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, przejazd w Zakole Dunaju: zwiedzanie Szentendre - miasteczka malarzy o śródziemnomorskim charakterze. Wizyta w Muzeum Marcepana. Czas wolny. Przejazd do Wyszehradu, niegdyś stolicy Węgier, gdzie zobaczymy ruiny pałacu królewskiego i cytadelę skąd rozpościera się panorama Dunaju. Powrót do Budapesztu – dla chętnych możliwość kąpieli w słynnych łaźniach* lub czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, przejazd do miejscowości Eger, perły baroku – spacer po centrum miasta oraz nawiedzenie kościoła pw. św. Antoniego z Padwy, w którym znajduje się relikwia św. Jadwigi - Królowej Polski. Czas wolny. Następnie zwiedzanie: bazylika, plac Dobo, turecki minaret, Dolina Pięknej Pani. Przejazd na teren Słowacji na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Starego Sącza. Zwiedzanie klasztoru Klarysek ufundowanego przez św. Kingę. Nawiedzenie miejsca, w którym pochowano Świętą. Przejazd do Bochni, gdzie zwiedzimy kopalnię soli, z którą wiąże się legenda o pierścieniu księżnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży wizyta w Nowym Korczynie – nawiedzenie kościoła św. Stanisława sfinansowanego przez św. Kingę oraz króla Bolesława Wstydliwego, a także wizyta przy źródełku św. Kingi. Przerwa na obiad we własnym zakresie. Wyjazd w dalszą drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez nocnych przejazdów;
 • 6 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2–3 osobowych z prywatnymi łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową księdza;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 50-60 EUR;
 • Wstępu do łaźni – ok. 15 EUR/os.;
  Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru węgierskiego, którego koszt wynosi ok. 20 – 25 EUR/os.;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer