Białoruś, Litwa

Pielgrzymka na Białoruś i Litwę
Śladami św. Andrzeja Boboli i wielkich Polaków

Janów, Pińsk, Kosów Poleski, Mereczowszczyzna, Różana, Mir Nieśwież, Zaosie, Jezioro Świteź, Nowogródek, Bieniakonie, Wilno, Troki

Termin:

13-18.09.2017


Cena:

1 290 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd przez przejście graniczne w Terespolu na teren Białorusi. Następnie przejazd do miejsc związanych z życiem i posługą św. Andrzeja Boboli: Janowa Poleskiego - miejscowości, w której zginął męczeńską śmiercią oraz Pińska - miejsca pierwszego pochówku Jezuity. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Baranowicz.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kosów Poleski, gdzie znajdują się pozostałości Pałacu Pusłowskich. Przejazd do nieodległej wsi Mereczowszczyzna, w której na świat przyszedł Tadeusz Kościuszko. W odrestaurowanym dworze Kościuszków obecnie utworzono muzeum. Przejazd do miejscowości Różana. Znajdują się tu ruiny pałacu z XVII w., który w swych progach gościł wielu książąt i królów polskich, kościół i zamek Fundacji Lwa Sapiehy – Kanclerza Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz miejsce heroicznej walki Polaków od czasów carskich do współczesnych o zachowanie wiary i polskości. Przejazd na obiadokolację i nocleg do domu pielgrzyma w Nowogródku.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Miru, gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy należący do ordynacji nieświeskiej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nieświeża, gdzie św. Andrzej Bobola był rektorem kolegium jezuickiego. Przejazd do Zaosia – folwarku rodziny Mickiewiczów. Następnie przejazd nad Jezioro Świteź, znanego z „Ballad i Romansów”. Powrót do domu pielgrzyma na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Nowogródka: góra zamkowa, kościół pw. Archanioła Michała, dom - muzeum Adama Mickiewicza, kopiec Mickiewicza, nowogrodzka fara - miejsce chrztu A. Mickiewicza. Modlitwa przy sarkofagu 11 Sióstr Nazaretanek, które zostały rozstrzelane w Butorówce. Następnie przejazd do wsi Bieniakonie - chwila zadumy przy grobie Maryli Wereszczakówny. Przejazd na terytorium Litwy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta w Ostrej Bramie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, krótki spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • 2 noclegi w Domu Pielgrzyma u Sióstr Nazaretanek w Nowogródku, pokoje wieloosobowe, łazienki na korytarzu;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opłaty graniczne;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Kosztów wizy białoruskiej: 220 zł. Cena wizy może ulec zmianie;
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, i innych wydatków związanych z realizacją programu ok. 30-40 EUR;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
UWAGI:
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby;
 • Wnioski wizowe i paszporty powinny zostać złożone w siedzibie biura B.P.T. ARCUS 45 dni przed planowanym wyjazdem.
WIZA BIAŁORUSKA
 • Paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki z min. 2 wolnymi stronami obok siebie;
 • Wypełniony kwestionariusz wizowy wypełniony on-line i podpisany zgodnie z podpisem w paszporcie;
 • 1 kolorowa, aktualna fotografia nie starsza niż 6 miesięcy, typ: zdjęcie paszportowe, o wymiarach 35 x 45 mm na jednolitym, jasnym tle, na wprost, wyraźne, bez okularów, bez odcieni i przebarwień; 70-80% zdjęcia w układzie pionowym powinna zajmować twarz.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy wpłacić na 30 dni przed wyjazdem.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer