Polska

Warszawa – z wizytą w stolicy

Termin:

5-9.09.2017


Cena:

790 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godzinie 6:45. Wyjazd o godzinie 7:00. Przejazd do Wilanowa i spacer po przypałacowych ogrodach. Następnie nawiedzenie Centrum Opatrzności Bożej – zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków - miejsca pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Warszawy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przyjazd do centrum stolicy. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie miasta: cmentarz na Powązkach, Belweder, Urząd Rady Ministrów, kościół Świętego Krzyża, budynek giełdy, kościół św. Anny, Uniwersytet Warszawski, Plac Marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Potockich, Pałac Prymasowski, Pałac Branickich, Bazylika Archikatedralna, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Wejście do komnat Zamku Królewskiego. Zwiedzanie byłej siedziby królów i prezydentów Polski – Apartament Wielki i Królewski, które zostały odtworzone zgodnie z XVIII wiecznymi projektami. Powrót do hotelu na obiadokolację połączoną z wieczorem integracyjnym. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzanie Muzeum Techniki. Wjazd na taras widokowy, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta (dla chętnych). Zwiedzanie Muzeum Narodowego z przewodnikiem, podczas którego można zapoznać się z najwybitniejszymi dziełami znajdującymi się w zbiorach muzeum. Następnie przejazd na Stadion Narodowy wybudowany z myślą o Mistrzostwach Europy UEFA Euro 2012, na którym obecnie odbywa się wiele imprez sportowych i kulturalnych. Wieczorem dla chętnych spektakl w Teatrze*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, w miarę możliwości z przewodnikiem (może się to wiązać z koniecznością oczekiwania na wstęp). Następnie wizyta w Łazienkach Królewskich, urokliwym zabytkowym Ogrodzie Muzeum. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich – zwiedzanie wystawy, która pokazuje, że historia polskich Żydów stanowi integralną część historii Polski. Następnie przejazd do Żelazowej Woli. Zwiedzanie domu urodzenia Fryderyka Chopina oraz przylegającego do niego parku krajobrazowego o powierzchni 7 hektarów. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 200 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (23,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (59,25 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Wyjście na spektakl do Teatru płatne dodatkowo, w zależności od spektaklu: ok. 50-70 zł.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer