Włochy

Pielgrzymka do Włoch

Bolonia, RZYM, WATYKAN, MONTE CASSINO, NEAPOL, Pompeje, MONTE SANT ANGELO, S. GIOVANNI ROTONDO, Cascia, ASYŻ, PADWA, Wenecja, Kahlenberg, Ołomuniec

Termin:

24.04-4.05.2017


Cena:

2 690 zł


Stali klienci:

2 550 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 1.45 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 2.00 wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Kufstein.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie średniowiecznego Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd hotelu na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Uzupełniające zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do Neapolu – spacer po mieście i nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego. Później przejazd do Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Następnie nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 8

Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego. Następnie przejazd na krótki wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięska bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu:
  ok. 110-120 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 670 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer